Szavalóversenyeket tartanak városszerte. Részt vesznek ezen kicsik és nagyok egyaránt.
Jó reggelt
Csupa egyetemista korú fiatal utazott velem azon a reggelen Szabadkáról a menetrend szerinti autóbuszjárattal Szegedre. A magyar határon mostanában a poggyászt az autóbuszban hagyva le kell szállni, és egy pavilonban kezelik az útlevelünket.
Jókat kuncorásztam azon a televíziós összeállításon, amelyben a riporter az utcán főzéssel kapcsolatos kérdéseket tett fel a járókelő nőknek. Voltak vicces válaszok, például arra: mi a töltött káposzta?
Tánc az erőszak ellen. A jó ügyért ki kell állni.
– Olvasom, mi van Boszniában, ugye nálunk ez nem történik meg? – mondja aggódó hangon a külföldön tanuló gyermekem.
gyógyszertárakban, gyorséttermekben s még ki tudja hol a városban.

