KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

A sereghajtó viccelte meg a Unitedet

Aligha gondolta bárki is, hogy pont a Sheffield fog véget vetni a Manchester United 13 meccs óta tartó veretlenségi sorozatának. A sereghajtó idegenben 2:1-gyel felülmúlta a Vörös Ördögöket, így Solskjær fiai maradtak az ezüstérmes pozícióban, a City pedig elléphet riválisaitól.

Az olasz kupa negyeddöntőjében a Juventus könnyedén, 4:0-ra győzte le a SPAL-t, az Atalanta és a Lazio viszont óriási csatát vívott. A bergamói egyesület a második félidő elején, 2:2-es állásnál emberhátrányba került, de Mirancsuk góljával mégis 3:2-re nyert. A hajrában Zapata még egy tizenegyest is elhibázott, de Gasperini legénysége megtartotta az egygólos előnyt.

A spanyol Király-kupában a Sevilla a Denevéreket verte 3:0-ra, a Barcelona pedig hátrányból fordított a Rayo Vallecano ellen.

Angol bajnokság, a 20. fordulóban: Burnley–Aston Villa 3:2, Chelsea–Wolverhampton 0:0, Brighton–Fulham 0:0, Everton–Leicester 1:1, Manchester United–Sheffield 1:2. Az élcsoport: Manchester City (–1) 41, Manchester United 40, Leicester 39 pont stb. Francia bajnokság, a 20. fordulóban: Lorient–Dijon 3:2. Az élcsoport: PSG és Lille 45, Lyon 43 pont stb. Magyar bajnokság, az 5. forduló elmaradt meccsei: Budafok–Ferencváros 0:3, Kisvárda–Fehérvár 2:1. Az élcsoport: Ferencváros 42, Fehérvár 32, Kisvárda 27 pont stb. Olasz kupa, negyeddöntő: Atalanta–Lazio 3:2, Juventus–SPAL 4:0. Spanyol Király-kupa, nyolcaddöntő: Sevilla–Valencia 3:0, Almería–Osasuna 0:0 (11-esekkel 5:4), Rayo Vallecano–Barcelona 1:2.