Tökéletes mérleg Lillardék ellen

A portlandi vezér Lillard elmúlt 6 meccsén 49 pontot átlagolt, Jokićék 21-ig engedték (Fotó: Beta/AP)

Fölényes, 127:99-es győzelmet aratott a Portland felett a Denver, amely az idei szezonban már harmadszor találkozott a riválissal, amely az elmúlt év rájátszásának második körében megállította Nikola Jokićékat. A Nuggets nem sokáig hagyta reménykedni a TrailBlazerst a Pepsi Centerben, a kiváló védekezéssel 27:10-re lehozott második negyed után a nagyszünetben 64:38 állt a kijelzőn. A Joker továbbra is hátán viszi a sérüléshullámból (Millsap, Porter, Plumlee) lassan kilábaló csapatát, már az első negyedben három triplát, összesen 15 pontot szórt, és kulcsszerepe volt a 30 pont körüli előny kialakításában. A második félidőben nem sok változott az eredményben, a Damian Lillard (21) vezette vendégek nem tudtak közelebb kerülni. Jokić a 29-13-as dupla dupla mellett 9-szer hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait, és védekezésben is nagyot játszott (3 blokk, 2 labdaszerzés).

A játéknap kizárólag az élcsapatoké volt, a ligaelső Milwaukee New Orleansban nyert (108:120, Antetokounmpo 34-17), Harden 40-et dobott a Charlotte ellen a Houston diadalában (125:110), a Lakers pedig a San Antoniót verte simán – LeBron James az utolsó negyedben három perc alatt 5 triplát rámolt be, összesen 36 pontnál állt meg.