2024. április 18., csütörtök
KAJAK-KENU

Ma már érmekért megy a csata

Kozák Danuta biztató rajtot vett (Fotó: MTI)

Szerdán a paraversenyzők csatározásával már megkezdődött a portugáliai kajak-kenu világbajnokság, amelyen hatvanhat ország 850 atlétája méri össze erejét. A csütörtöki programban a nagy visszatérő Kozák Danuta két futamgyőzelemmel és egy második hellyel kezdett, szombaton pedig a K1 500 méter fináléjában láthatjuk. Nádas Bence kajakban, Kiss Tamás kenuban másodikként jutott a középdöntőbe fél kilométeren. A másik kenus, Lakatos Zsanett a 3. helyen végzett ugyanezen a távon. 1000 méteren a Korisánszky/Mike kenu kettes 4., míg az Ilyés/Noé kajakos duó 6. lett első versenyében. A Balaska/Birkás és a Hagymási/Szabó páros is készülhet a szombati döntőkre.

A szerbiai versenyzők közül ma K2 1000 méteren az idei Európa-bajnokság győztesei, a Marko Tomićević/Milenko Zorić páros, valamint a parakajakos VukRadovanović küzdhet éremért. Bojan Zdelar, Marija Dostanić, Milica Starović és a Vladimir/Stefan duó pedig az elődöntőkben folytatja a vb-t.