2026. május 11., hétfő

VILÁGGAZDASÁG

Pénzügyi reformra van szükség - EKB

Jürgen Stark, az Európai Központi Bank (EKB) igazgatótanácsának tagja szerint minden további pénzügyi mentőcsomag kész öngyilkosság lenne az euróövezetnek akkor, ha nem egészítené ki a pénzügyi rendszer átalakítása és gazdaságpolitikai irányváltás. Szavai szerint a pénzügyi rendszer strukturális átalakítása és a gazdaságpolitika módosítása nélkül az újabb és újabb mentő intézkedések már halálos hatással lehetnek.

Jürgen Stark rámutatott, hogy érti miért követelik a politikusok magánbefektetők bevonását is a görög törlesztési terhek enyhítésébe, szerinte azonban minden ilyen megoldásnak szigorúan önkéntes alapon kell nyugodnia annak elkerülésére, hogy a hitelminősítők fizetésképtelennek nyilvánítsák Görögországot.



MILLIOMOSOK

Ők már túl vannak a válságon

A Merrill Lynch befektetési bank és a Capgemini tanácsadó cég vizsgálata szerint a legkevesebb 1 millió dollár értékű vagyonnal rendelkezők száma világszerte 10,9 millióra nőtt 2010-ben a 2009-ben regisztrált 10 millióról.

A leggazdagabbak össz vagyona 42 700 milliárd dollár volt tavaly, 10 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva, meghaladva a 2007-es 40,7 billió dolláros rekordot.

A létszám és a vagyon növekedése mellett a másik fő tendencia a feltörekvő ázsiai-csendes-óceáni térségből származó dollármilliomosok térnyerése. A felmérés szerint az ázsiaiak száma 10 százalékkal 3,3 millióra nőtt tavaly, így megelőzték az európai dollármilliomosok 3,1 milliós csoportját és felzárkóztak a legnagyobb csoport, az észak-amerikai milliomosok 3,4 millió fős társasága mögé.

Magyar ember Magyar Szót érdemel