A pirosi VMSZ és a református egyház szervezésében, valamint számos neves vendég és helybeli lakos részvételével, pénteken délután a református templomban ünnepi istentisztelettel vette kezdetét az 1944-es ártatlan áldozatokról való megemlékezés.
Újvidék
Klára:Nagyon nagy megterhelést jelent ez számunkra, főleg a nyugdíjasok számára. Bár hangoztatják, hogy nem fogjuk a télen megérezni az áremelést, viszont nyáron is majd ugyanannyit kell fizetnünk, mint télen.
Tegnap az Újvidék melletti Futakon ünnepélyesen és számos meghívott állami, tartományi és városi tisztségviselő jelenlétében Rasim Ljajić munkaügyi és szociálpolitikai miniszter, valamint Novka Mojić tartományi szociálpolitikai és demográfiai titkár, továbbá Igor Pavličić Újvidék polgármestere közösen megnyitotta a székvárosi Gerontológiai Központhoz tartozó idősek és nyugdíjasok új otthonát.
Az újvidéki Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület keretében működik a PEART képzőművészeti szakosztály, amely az idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját, ugyanis valamikor 1993.
Sokszor felvetődik, hogy milyen szomszédok is vagyunk. Köszönünk-e egymásnak, látogatjuk-e egymást ezekben a mostani tömbházakban, becsöngetünk-e időnként a szomszédos ajtón, esetleg megiszunk-e egymással egy kávét.
A Társalgó e heti összejövetelén szép számban jelentek meg azok az idősebb személyek, akik az 1944-es esztendőre, mint a város történelmének egyik legvérzivatarosabb évére emlékeztek, úgy is mint az események átélői, illetve túlélői.

