Temerinben a VMDP temerini körzeti szervezete az idén is megszervezi az 1944-es áldozatokra való közös emlékezést, melyre mindenszentek napján, november 1-jén, szombaton háromnegyed négykor kerül sor a nyugati temető legnagyobb tömegsírjánál. Beszédet mond Guszton András polgármester.
Járekon halottak napján, vasárnap délelőtt 10 órakor az egykori járeki temető helyének közelében állított keresztnél a partizán koncentrációs táborban életüket vesztett német és magyar áldozatokra emlékeznek. Indulás háromnegyed tízkor a temerini Szent Rozália-plébániatemplom előtti parkolóból.



