2026. június 23., kedd

Piroson is elhelyezték a kegyelet virágait

Erdély Lenke és Bácsi Sándor elhelyezik az emlékezés koszorúját

A pirosi VMSZ és a református egyház szervezésében, valamint számos neves vendég és helybeli lakos részvételével, pénteken délután a református templomban ünnepi istentisztelettel vette kezdetét az 1944-es ártatlan áldozatokról való megemlékezés.

Botos Elemér lelkész, bácskai esperes a hit megtartó erejében való bizakodásra, emlékezésre, a közösség hitbéli és emberi mivoltában való megtisztulására buzdított mindenkit prédikációjában, mert ez ebben a közösségben egyben a reformáció napja is. A temetőben folytatódott az emlékezés, Erdély Lenke, az újvidéki városi VMSZ nevében szólt az egybegyűltekhez, szavai szerint „a pirosi ősök köszönnek vissza a múltból”. Az emlékezés fontosságát, a közösség megújulását, valamint a megtartásának fontosságát hangsúlyozva ezzel. A sírnál a pirosi református egyház nevében Botos Elemér emlékezett, majd a beszédek elhangzása után a VMSZ nevében Bunyik Zoltán, az újvidéki városi szervezet nevében Erdély Lenke és Bácsi Sándor, a Fehér Ferenc MME nevében Lénárt Rozália és Gyülvészi Géza helyezték el az emlékezés koszorúit.

Magyar ember Magyar Szót érdemel