2025. május 15., csütörtök

Tizenkét év eseményei a kiadványban

Adán bemutatták a Műszaki Iskola újabb évkönyvét

A helyi Integrál Pedagógus Egyesület kiadásában megjelent Az adai Műszaki Iskola évkönyve 2012–2024 című kiadvány, amelyet kedden este Adán, a Szarvas Gábor Könyvtárban mutattak be ünnepélyesen a szerzők, az egyesület és a középiskola képviselői az érdeklődő nagyközönségnek. Az anyaországi Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával megjelent emlékkönyv bemutatóján a kiadványról a szerkesztőbizottság tagjai beszéltek, köztük Józó Mónika magyartanár, az Integrál elnöke, valamint Natalija Gavrić Ugarak szerbtanár, Hodik Péter Krisztina magyartanár és Gilice Hilda, a Műszaki Iskola igazgatója. A szerkesztőbizottság tagja volt még rajtuk kívül Horvát Anikó, illetve Igor Kojić, aki műszaki szerkesztőként vett részt a kiadvány elkészítésében.

Az adai Műszaki Iskola elmúlt tizenkét évének eseményeit foglalja össze a teljesség igénye nélkül a százhuszonhét oldalas kiadvány, amelyben magyar és szerb nyelvűek a fejezetek, valamint színes fényképek illusztrálják. Gilice Hilda elmondta, hogy ez a második emlékkönyv, miután az első monográfia a középiskola fennállásának ötvenéves évfordulója alkalmából készült el.

– Ez az emlékkönyv mindenkinek szól. Nagyon fontos, hogy mindenki lássa és betekinthessen az iskola munkájába. A jelenlegi és a volt kollégák is kíváncsian várták a kiadványt, ami az iskola számára is egy összefoglaló és áttekintő jellegű mű, amelyből elemzéseket végezhetünk és újabb célokat meghatározni – nyilatkozta Gilice Hilda a bemutatón.

Az Integrál Pedagógus Egyesület kiadásában jelent meg mindkét emlékkönyv az adai Műszak Iskoláról. Józó Mónika, az Integrál elnöke kiemelte, hogy ezzel a kiadvánnyal egy megkezdett hagyományt kívánnak folytatni, amit belátható időn belül újabb is követ, sőt, az iskolaigazgatóval azt tervezik, hogy a jövőben évkönyvet adnak ki. 

– Az emlékkönyvhöz alapot az iskolának a naprakész eseménytára szolgálta, amelyet én vezetek az iskolában. Viszont a könyv nem jöhetett volna létre a kolléganők munkája nélkül. Horváth Anikó, Hodik Péter Krisztina és Natalija Gavrić Ugarak és Gilice Hilda igazgatónő volt a segítségünkre a létrehozásában. Ez a munka abból állt, hogy fogtuk az eseménytárat, összegyűjtöttük azokat a versenyeket, eseményeket és kirándulásokat, amelyek mindenképpen kiemelkedőek voltak abban az évben – magyarázta Józó Mónika. – Próbáltunk a legjelentőségteljesebb dolgokra összpontosítani, és azokra, amelyek átfogó képet mutatnak az iskola tevékenységéről. Az iskola diákparlamentje nagyon tevékeny és sokrétű munkát végez, ez is benne van a könyvben. Ráadásul sikerült megszólaltatnunk a generáció legjobb tanulói közül is néhányat, sőt a Szülők Tanácsának elnökei is készítettek egy-egy összefoglalót az intézményhez kapcsolódó élményeikről, az iskola munkájáról és programjairól. A kiadvány elkészítése körülbelül féléves intenzív munka volt, ami sok összejövetelből és egyeztetésből állt, illetve sok ellenőrzésből, mert ugye benne van a kiadványban a tizenkét év összes végzős tanulójának és az oktató-nevelő munkában részt vevő kollégák neve is. A kiadvány fényképeket is tartalmaz tizenkét év fotótárából, valamint a jelenlegi diákjainkról készült osztályképeket is tartalmazza – tudtuk meg Józó Mónikától.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Józó Mónika, Natalija Gavrić Ugarak, Hodik Péter Krisztina az emlékkönyv bemutatóján (Csincsik Zsolt felvétele)