Jelenleg a CPU-hiány és az abból következő áremelkedés miatt nem ajánlott egy új processzor, netán konfiguráció beszerzése. A hiány minden termékkategóriát érint, és habár az Intel megpróbálja folyamatosan növelni gyártókapacitását, akár minden apró üzemet felpörgetve, még így is elhúzódhat 2019 második negyedévéig a válság. Az AMD harmadik-generációs Ryzen asztali processzorai már a 2019. júniusában tartott Computex rendezvényen debütálhatnak. A platform az első fogyasztóknak szánt, Zen 2 mikroarchitektúrára építő processzorokat hozza el, a Matisse kódnevű chipeket - valamint az ezeket kísérő AMD X570-es lapkakészletet. Ez lesz a világ első mainstream asztali platformja, ami támogatja a PCI-Express gen 4.0-t. A 3000-es sorozatú Ryzen lapkák között lehet 16 magos példány is, az Intelnek pedig arra hasonló erősségű CPU-val érdemes válaszolni. Az AMD már 7nm-en kezdheti gyárttatni új chipjeit, az Intel pedig úgy döntött, még egy 14nm-es sorozatot tervez, a Comet-Lake architektúrásakat, az után, hogy ismételten nehézségek merültek fel a 10 nanométeres gyártástechnika bevezetésében, tehát, nem csak az első, de a második, sőt a harmadik 10 nm-es gyártástechnikájuk sem járt sikerrel, pedig sok termékre mutatkozik igény, így néhány egyszerűbbet kisegítő gyártóként a TSMC készít. A 2019-ben érkező Comet-Lake-S Intel CPU-k a legfejlettebb 14 nanométeres 14nm++ gyártósorokon készülnek és internetes források állítják lesz köztük 10 magos, 20 szálas példány is. Habár az Intel legfejlettebb 14nm-es gyártástechnikája régebbinek bizonyul az érkező AMD processzorok 7nm-étől, az ezeken készülő friss termékek nem jelentenek majd valószínűleg nagy arányú értékesítési visszaesést globálisan az Intel számára, de németországi piaci elemzők szerint az AMD CPU-knak ott utóbb már 2:1 arányban sikerült ráverniük az Intelre.
Az Intel nagyon jól halad a 7 nm-es technológiával, sokat tanult a 10 nm-es bakikból. A 7 nm-es Intel processzorok sorozatgyártása 2020-ban vagy 2021-ben kezdődhet. A 14 nm-es technológiát egyenesen hat generációnál használta az Intel, addig a 10 nm-es jóval kevesebbet szolgál majd ki. A cég egyszerűen túl komoly előrelépést akart elérni a 2,7-szeres skálázási faktorral, miközben az EUV litográfia bevezetését el akarta kerülni. A 7 nm-es opció egyébként már EUV litográfiát használ a skálázási faktor pedig nagyjából kétszeres lesz.
Rövidesen megérkezik a Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, ami hangalapú vezérlést biztosít majd az AMD grafikus vezérlőkhöz. Eleinte angol és kínai nyelveken lesz használható, és hangutasítással, az egér és a billentyűzet elengedése nélkül lehet majd, közvetlenül a játékokból készíteni a képernyőképeket, felvételt vagy streamelést kezdeményezni a ReLive használatával, állítani a fényerőt, kontrasztot és egyéb tulajdonságokat. A felbontás váltása, képernyő forgatása is megoldható lesz hangutasítással. A Gartner elemzői szerint a következő nagy robbanást az 5G-s technológia és az összehajtható okostelefonok hozzák el a piacra. Teljesen új böngészőt indít csatába a Microsoft, ami a legnagyobb ellenfél, a Google Chrome alapjául szolgáló Chromium motorra épül. Az "Anaheim" kódnéven fejlesztett új szoftver teljesen leváltja majd az Edge belső motorját, ám továbbra is Edge név alatt futhat és a Windows 10 alapértelmezett böngészője lesz, megjelenik Windows 7-re is. 16 TB-os HAMR merevlemezt tesztelt a Seagate. Nő a tárhelysűrűség, jönnek az egyre nagyobb merevlemezek. A cél az, hogy 2020-ra 20 TB-os merevlemezek legyenek a piacon, 2024-re pedig a 48 TB-os HDD-k is elérhetőek legyenek, méghozzá 3,5 hüvelykes méretben. Egy összehasonlító teszt 30 százalékos jobbulást mutat az érkezőfélben levő RTX 2060 videókártya, 3D gyorsító javára a GTX 1060-nal összehasonlítva.
Négy KF sorozatú Intel processzor jelenik meg a nem is oly távoli jövőben, amelyek a Core i9-9900KF, a Core i7-9700KF, a Core i5-9600KF és a Core i3-9350KF jelölést kapják. A „KF” jelzésből a „K” betű a szorzózár-mentességre utalhat, ahogy azt már megszokhattuk, az „F” pedig az inaktív vagy fizikailag hiányzó iGPU-ra hívhatja fel a figyelmet. A nyolcmagos lapkáknál 15%-os, a hatmagos lapkáknál pedig nagyjából 25%-os területcsökkenést eredményezne az iGPU elhagyása, már amennyiben tényleg ez a terv és nem a hibás részegységek egyszerű letiltása. Fogyasztás terén az iGPU elhagyása számottevő előnyt egyébként nem hozna, hiszen az inaktív iGPU-t le tudja választani a rendszer a tápellátásról (Power Gating), így a lapka felhasználó által letiltott részlege nem fogyaszt feleslegesen. A „KF” sorozatú processzorok mellett „F” sorozatú termékek is érkeznek, szorzózáras kivitelben, de iGPU nélkül kerülnek a boltok polcaira. Az újdonságok között első körben két modell kap helyet: az egyik a Core i5-9400F, a másik pedig a Core i3-8100F lesz. Jön a Glacier Falls HEDT platform is, ám asztali fronton két új lapkakészlet érkezik, amelyek a belépőszintet, illetve a kereskedelem fő áramát veszik célba. Az egyik a B365 Express, míg a másik a H310C Express – utóbbi igazából a H310-es lapkakészlet korábban emlegetett 22 nm-es változata lesz, amelynek gyártásába a TSMC is beszállt.
