2025. július 1., kedd

Orbán Viktor: egyetlen célunkat sem adjuk fel

Létezik egy brüsszeli központú nemzetközi erő, egy háborús hálózat, amely azon dolgozik, hogy a kéréseit végrehajtó kormánya legyen Magyarországnak – figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Hozzáfűzte: hazája nem akar Brüsszel gyarmatává válni, a magyarok pedig a 2026-os választáson eldönthetik, nemzeti kormányt vagy brüsszeli bábkormányt akarnak. Közölte: az idei (gazdasági) célok közül egyet sem szeretne feladni. Ám figyelmeztetett arra, hogy ha Ukrajnát most felvennék az EU-ba, az csődbe vinné a magyar gazdaságot, ezért ezt meg kell akadályozni.

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy – bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak – a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját – közölte a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Arra a kérdésre, hogy miért maradt el a várttól a magyar gazdaság teljesítménye az első negyedévben, Orbán Viktor a következőt válaszolta: az egész európai gazdaság stagnál, s Magyarország ennek a része. Emlékeztetett arra, hogy Ausztria még a magyarnál is gyengébben teljesített, de a németek is ott vannak „velünk egy szinten”. Általában a német gazdasági szférához erősebben kapcsolódó országoknak vannak bajai.

Hozzátette: a háború sújtotta Ukrajnába küldött pénz miatt, amely hiányzik az európai gazdaságból, gyengén teljesít az európai gazdaság. Ám ennek ellenére nem szabad előhozakodni azzal, hogy a gazdasági adatok rajtunk kívül eső okból lettek olyanok, amilyenek. Engem nem az okok érdekelnek, hanem az, hogyan leszünk sikeresek, és hogyan érjük el a 2025-re kitűzött céljainkat – fogalmazott. Emlékeztetett arra, hogy az európai vezetők 140 milliárd eurót küldtek Ukrajnába. Szerinte abban az esteben, ha ez a pénz az európai gazdaságban maradt volna, akkor növekedés és fejlődés lenne.

ISMERTETTE AZ ALAPKÉRDÉST

A magyar politika alapkérdésének nevezte Ukrajna uniós csatlakozását. Úgy ítélte meg, hogy ezen fordul meg a következő nemzedék 10-20 éve, s ezt nem szabad megengedni. Utalt arra, hogy több magyar ellenzéki párt is Ukrajna pénzügyi, katonai támogatása és gyors EU-felvétele mellett van, a nemzeti oldal viszont ellene.

Arról is beszélt, hogy Ukrajna uniós tagsága csődbe vinné a magyar gazdaságot, ezért ezt meg kell akadályozni. Kifejtette: ezért zajlik most egy, a kormány által, Ukrajna uniós csatlakozásáról kezdeményezett véleménynyilvánító szavazás.

Rámutatott: már tudható, mikor akarják felvenni Ukrajnát az EU-ba. Az Európai Néppárt és az Európai Bizottság vezetője jelentette be, hogy 2030-ig. Arról van szó, hogy most, amilyen gyorsan csak lehet, fel akarják őket venni – jegyezte meg. Kiemelte: ha a magyaroknak megérné ez a bővítés, támogatná Ukrajna felvételét, csakhogy a magyarok tönkremennének a gyors ukrán csatlakozás hatására, ezért ellenzi a tagságot.

TALICSKÁZZÁK A PÉNZT

Szerinte az uniós tagság gyorsított odaítélése „hibás és káros politika”, amit még meg lehet állítani, de ha 2-3 év múlva a döntéshez érünk, akkor már nagyon nehéz lesz ezt megtenni. Most ki kell nyitni mind a magyarok, mind az Európában hasonló cipőben járó tucatnyi ország polgárainak szemét – fogalmazott Orbán. Elmondta: arra kell bíztatni őket, hogy szólaljanak meg, vezetőik álljanak a magyar álláspont mellé, s akadályozzuk meg együtt ezt a lépést.

Az európai vezetőket háborúpártisággal és azzal vádolta meg, hogy akadályozni próbálják az amerikai elnök ukrajnai béketeremtési kísérletét. Felrótta nekik azt is, hogy „talicskával tolják ki, zsákszámra hordják ki Európából” a pénzt Ukrajnába, jóllehet ez értelmetlen, mivel a végén csőd következik. Felhívta a figyelmet arra is, hogy az ukrajnai háború három éve alatt Magyarország elveszített 20 milliárd eurót, ám ha ez a pénz benne lenne az európai gazdaságban, a fejlődés vártnál nagyobb üteméről lehetne beszélni.

ÁRT A MAGYAROKNAK

Az uniós forrásokkal kapcsolatban hangsúlyozta: Magyarország fejlődéséhez arra van szükség, hogy beérkezzenek a neki járó pénzek. Hozzátette: a blokkolt összegek egy része, mintegy tízmilliárd euró már megérkezett. Folyamatosan harcolunk Brüsszelben azért, hogy jöjjön a nekünk járó pénz – mondta. Emlékeztetett: az ellenzéki Tisza Párt maga vallotta be, hogy „ők azért dolgoznak, hogy ez nekünk ne sikerüljön”. Gonosz dolognak nevezte, hogy a kijelentést megfogalmazó, havi 7-10 millió forintot (17 311-24 733 euró) kereső Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője „mindennap azért dolgozik Brüsszelben, hogy megakadályozza, hogy a nemzeti kormánynak sikerüljön hazahoznia azokat a forrásokat, amikből kórházat újítunk fel, utat építünk, vasutat fejlesztünk, közszolgáltatás-színvonalat javítunk”. Ezzel árt a magyaroknak.

Orbán szerint a Tisza politikusa azt is mondta, „azért akarja, hogy sikertelen legyen Magyarország, mert akkor a Tisza Párt kormányra tud kerülni; ez a Brüsszel–Tisza paktum”.

FÖLÉBRESZTENÉ ŐKET

A miniszterelnök szerint ideje, hogy a magyarok fölébredjenek, és lássák, hogy van egy brüsszeli központú nemzetközi erő, egy nagy háborús hálózat, amely azon dolgozik, hogy olyan kormánya legyen Magyarországnak, amely végrehajtja, amit Brüsszelből kérnek. Orbán arról is beszélt, hogy az Európai Néppárt vezetője Brüsszelben megmondta: a jelenlegi magyar kormány helyett egy Tisza Párt által vezetett bábkormányt akar. „Ne engedjük át hazánkat Brüsszelnek, ne legyünk brüsszeli gyarmat” – üzente, arra figyelmeztetve, hogy ennek súlyos gazdasági következményei lesznek.

Hangsúlyozta: a magyarok a jövő évi parlamenti választáson eldönthetik, hogy brüsszeli bábkormányt akarnak-e, vagy nemzeti kormányt, amelynek célja a munkahelyek megvédése, az adócsökkentési program végrehajtása, az iparfejlesztési politika kibővítése, a kis- és közepes vállalkozások megerősítése, valamint az árletörési politika folytatása.

MEGVALÓSÍTJÁK A PROGRAMOT

Kormányprogramjával összefüggésben kiemelte az édesanyáknak adott adókedvezményeket is. Ezek szerint, akiknek három gyerekük van, októbertől, akinek kettő és negyven évnél fiatalabbak, azoknak pedig január 1-jétől életük végéig nem kell személyi jövedelemadót (szja) fizetniük. 2027-től már az 50 év alattiaknak sem kell, aztán a 60 év alattiaknak, s a végén eljutunk oda (2-3 év alatt), hogy a két- vagy attól többgyermekes magyarországi édesanyáknak nem kell többé az életük során szja-t fizetniük.

Kitért a Demján Sándor Programra is, amelynek keretében 1400 milliárd forintot (3,5 milliárd euró) juttatnak el a kis- és közepes vállalkozásoknak. Ezt a programot meg fogjuk csinálni, dacára a rossz európai és ebből fakadóan kedvezőtlen magyar adatoknak – közölte a kormányfő. (Szerkesztőségi összefoglaló)

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: MTI