Ha Szerbián át haladna a Török Áramlat nemzetközi gázvezeték, csak földgázilleték címén évi 500 ezer-600 ezer amerikai dollár bevételre számíthatna Szerbia, nem beszélve arról az ezer-2 ezer munkásról, akiket a gázvezeték karbantartására kellene alkalmazni, érvelt a déli gázfolyosó projektuma mellett Vojislav Vuletić, a Szerbiai Földgázegyesület elnöke.
Szavai szerint a Török Áramlatból Szerbiának a dél–európai országokkal egyetemben hatalmas haszna származna. Az orosz földgáznak Európában nincsen alternatívája, hiába ismétlik egyesek az Amerikai Egyesült Államokból érkező, vagy az afganisztáni földgázról szőtt esti meséket, húzta alá Vuletić.
Az USA-ból eddig egyetlen tankhajónyi földgáz érkezett Észtországba, Lengyelországba és Portugáliába, érvelt Vuletić, mondván, hogy ennek egyebek mellett az az oka, hogy az amerikaiak nem rendelkeznek a megfelelő üzemekkel, amelyekben a földgázt cseppfolyós állagúvá lehetne átalakítani. Vuletić szerint Szerbia a Gazprom segítsége nélkül nem tudná megépíteni a 10-10 milliárd köbméter földgáz szállítására alkalmas gázvezetéket.
Aleksandar Vučić szerb államfő a napokban erősítette meg, hogy a török áramlat megépítésének kérdése Szerbiában is tárgyalóasztalon van. Az Oroszországból induló gázvezeték Bulgárián és Szerbián haladhat át, tette hozzá a szerb elnök, aki szerint a kulcskérdések egyike az, hogy a vezeték szerbiai szakaszát az ország önerőből, vagy orosz segítséggel finanszírozná.
Hasonlóan nyilatkozott a szerdán Moszkvában vendégeskedő Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter: „2019 végére elkészülhet az új gázszállítási útvonal Magyarországra, amely Bulgárián és Szerbián haladhat át”.
