A Darányitelepi Társalgó ügyvezetője lakásán napjában csörög a telefon. Lamentálnak – a telepiek s a Telepen áthaladók. Miért? A Fejős Klára utca legmagasabb pontján felépült s lassan befejezéséhez közeledő Szent Száva szerb pravoszláv templom díszkivilágítása fényárban úsztatja az egész környéket.
Ugyanakkor a két-háromszáz méternyire, a Cirill és Metód utca elején levő Árpád-házi Szent Erzsébet római katolikus, valamint a tőszomszédságban háromnegyed százada épült református templom vaksötétbe burkolódzik. Ha igaz, hogy Újvidék a multikonfesszió, a multikulturalizmus, a tolerancia, az egyenjogú etnikumok városa a fentebb vázoltaknak nem szabadna előfordulnia. Végül, hogy-hogy ez a szemet szúró eset elkerüli a város magyar politikumának, illetve a magyar érdekvédelmi /ha egyáltalában van ilyen/ tényezők figyelmét?!



