2026. június 22., hétfő
ZENTA

Megnyitott a kék medence

Megnyitotta kapuit pénteken délelőtt a zentai kék medence, és egészen augusztus végéig várja a fürdőzőket. Az elmúlt hetekben a kommunális vállalat munkatársai folyamatosan rendezték a környékét, vágták a füvet, betonoztak, előkészítették a sportpályákat, és kitakarították a medencét is. A munkálatokról és arról, hogy milyen árakkal várja a fürdőzőket a létesítmény, Slavnić Ákost, a kommunális vállalat igazgatóját kérdeztük, aki elmondta, hogy két röplabdapálya és egy focipálya is várja a látogatókat.
– A parton kibetonoztunk egy részt, oda az egyik helyi kávézó helyezi ki a konténerét, amelyből ételt és italt fog árulni. Néhány elöregedett csövet kicseréltünk a medence alatt és a víz minőségét is ellenőrizték az illetékesek, és minden követelménynek megfeleltünk. A jegyárak továbbra sem változtak, a felnőtt belépőjegy 300 dinár, a gyermekjegy 250 dinár, az idénybérlet pedig 4000 dinárba kerül. Az óvodás korosztálynak mindig is ingyenes volt a belépés, tavaly óta pedig az általános iskolás diákok is ingyenjegyet kapnak. Ez azt jelenti, hogy 0–14 éves korig díjmentesen vehetik igénybe a medencét a községbeli gyermekek. Napozóágyat továbbra is napi 200 dináros áron lehet bérelni, valamint felszereltünk néhány napvitorlát is – mondta az igazgató.

Magyar ember Magyar Szót érdemel