A CIKKHEZ GALÉRIA IS KAPCSOLÓDIK.
Pacsér XIX. alkalommal szervezte meg a falunapi ünnepségét, idén a református családok őseinek a betelepítése 240. évfordulója jegyében. A délelőtti programok után a Faluházban megnyílt az idén megalakulása 15. évét ünneplő, és névadója születésének a 100. évfordulójára emlékező Szilágyi Gábor Amatőr Képzőművészeti Csoport retrospektív tárlata. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Bájity Borsz a Vajdasági Magyar Szövetség alelnöke és parlamenti képviselője, Rigó Pál Zsófia, a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke, Szatmári Adrián Topolya község elnöke, Szűcs Tamás, Kisújszállás polgármestere, Végh Imre, Ludányhalászi alpolgármestere, a környező települések és községek képviselői. A kiállítás megnyitója alkalmával Szabolcski Szabolcs, a falu tanácselnöke köszöntötte az egybegyűlteket.
- Szilágyi Gábor Pacsér szülöttje volt, helyi tanulmányai után Szabadkán és Újvidéken képezte magát és vált a vajdasági képzőművészeti élet meghatározó alakjává. Nem csak alkotóként, de közéleti szereplőként is maradandót alkotott. A nevét viselő pacséri csoportot Kókai József kezdeményezte, és már a kezdetektől felvette Szilágyi Gábor nevét. Az elmúlt 15 évben számos kiállításon vettek részt – mondta egyebek mellett a tanácselnök, aki az esti művelődési program közben, a koncertet és a tűzijátékot megelőző ünnepségen elmondott beszédében méltatta az ősök kitartását és összefogását, amivel minden nehézséget legyőztek. A jelennel kapcsolatban pedig ismertette hogy folyamatban van egy új, a faluból kivezető aszfaltút kiépítése, terveik között szerepel további aszfaltozás és az ivóvízhálózat felújításának a megkezdése. Bájity Borisz kiemelte, hogy Pacsér nem csak egy sima falu, hanem egy olyan közösség, amelyet a jelenleg és az egykoron itt élő emberek és családok munkája, hagyományai, emlékei formálták. Ezt az örökéget pedig tovább kell adni az utókornak.
A Szilágyi Gábor Amatőr Képzőművészeti Csoport megnyitója/Kazinczy Paszterkó Diana felvétele
- Egy falu valódi értékét nem a házak, az utcák, vagy az épületek jelentik, hanem azok az emberek, akik nap mint nap dolgoznak érte, akik itt alapítanak családot, akik itt nevelik a gyermekeiket, és akiknek fontos, hogy ez a közösség továbbra is élő, biztonságos és összetartó maradjon – mondta többek között Bájity Borisz, majd felhívta a jelenlevők figyelmét az előttünk álló időszak fontos, a közösségünket érintő eseményeire. A falunapi program keretében a játszótéren ingyenes lovaglási lehetőség, ugrálóvár, akadálypálya várta a gyerekeket. A labdarúgó pályán szervezett művelődési műsor után az Ex-Yu Band koncertje következett, majd a várva várt tűzijáték. A programot disco est zárta.
Nyitókép: A Moša Pijade Általános Iskola diákjai fellépése a művelődési műsor keretében/Kazinczy Paszterkó Diana felvétele



