2026. augusztus 23., vasárnap

Mike Pence: Ukrajnának az Egyesült Államok megmaradt Patriot rakétakészletei huszadára lenne szüksége

Ukrajnának az Egyesült Államok megmaradt Patriot rakétakészleteinek huszadára lenne szüksége ahhoz, hogy elhárítsa az orosz rakétatámadásokat a tél végéig – számolt be kijevi tárgyalásainak eredményeiről Mike Pence korábbi amerikai alelnök vasárnap.

A politikus a CNN hírtelevíziónak Kijevből adott interjúban elmondta, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tartott megbeszélésén az hangzott el, hogy Ukrajna elegendő kapacitással rendelkezik a dróntámadások kivédésére, ugyanakkor az orosz ballisztikus rakéták ellen védtelenek az amerikai légvédelmi eszközök nélkül, amelyek vagy Patriot rakétákat, vagy THAAD-rendszereket jelentenek.

Elmondta, hogy Volodimir Zelenszkij beszámolója szerint Ukrajna is tisztában van az amerikai rakétakészletek megcsappant állományával, de a Patriot készletek 5 százalékát elégségesnek tartaná a sikeres légvédelemhez.

Az ukrán elnök arra számít, hogy a tél közeledtével az orosz rakétacsapások a civil célpontok mellett kiterjednek majd az energiainfrastruktúra létesítményeire – mondta a volt amerikai alelnök, aki 2017 és 2021 között dolgozott Donald Trump mellett.

Mike Pence a Szovjetunió megszűnésének és Ukrajna függetlenségének 35. évfordulós megemlékezéseire utazott Kijevbe.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Az ukrán elnök arra számít, hogy a tél közeledtével az orosz rakétacsapások a civil célpontok mellett kiterjednek majd az energiainfrastruktúra létesítményeire (Fotó: pixabay/Illusztráció)