Világkörüli útját folytatva a napenergiával működő, együléses Solar Impulse 2 repülő hétfőn felszállt Kaliforniából és Arizona felé vette az irányt.
A svájci repülőgép útjának ezen a szakaszán a San Franciscótól délre fekvő Mountain View-ból helyi idő szerint hétfőn hajnalban, röviddel 5 óra után indult el, és várhatóan 16 órás repülés után érkezik Phoenixbe.
A gépet ezúttal André Borschberg svájci pilóta vezeti. A másik, szintén svájci pilóta, Bertrand Piccard a múlt héten landolt a repülővel a Szilícium-völgy szívében, ahová három nap alatt érkezett meg Hawaiiról.
A Solar Impulse 2 szárnyát 17 ezer napcellával szerelték fel, ezek biztosítják a motor energiaellátását. A gép a napelemekben tárolt energiát használja fel az éjszakai repüléshez.
A repülő tervezett útvonalát ismertető honlap szerint Phoenix után még két helyen száll le a gép az Egyesült Államokban, mielőtt átszelné az Atlanti-óceánt és Európában vagy Észak-Afrikában landolna.
A Csendes-óceán átrepülése volt eddig a Solar Impulse 2 útjának legnehezebb szakasza, mert abban a térségben nem sok helyszín kínálkozott az esetleges kényszerleszállásra.
"Sikerült bebizonyítanunk, hogy a gép napokig képes repülni, sok éjszakán át, tehát a technológia működik" - jelentette ki a 63 éves Borschberg, aki öt nap alatt vezette Japánból Hawaiira a repülőt, és közben jógagyakorlatokkal és meditációval tartotta ébren magát.
A repülő megérkezése után kilenc hónapig vesztegelt Hawaiin, mert javításra szorult, és útjának folytatásához a megfelelő időjárási feltételekre is várni kellett.
Az együléses repülő 2015 márciusában indult világkörüli útjára Abu-Dzabiból. Először Ománban, majd Mianmarban, Kínában és Japánban szállt le.
A Solar Impulse 2 világkörüli útjával a gép tervezői a megújuló energia és az innováció jelentőségére akarják felhívni a figyelmet.
