2026. június 25., csütörtök

Hétfőig több kamionnyi palackozott ivóvizet osztanak ki Csantavéren

Ma reggel a Vajdasági Magyar Szövetség csantavéri helyi szervezete támogatók bevonásával és közösségi összefogással több kamionnyi palackozott ivóvizet osztott ki a csantavéri lakosoknak. Az akcióra azt követően került sor, hogy a tartományi egészségügyi titkárság szanitáris felügyelője mintát vett a víztoronynál, az eredmények pedig azt mutatták, hogy az ivóvízben egyes elemek koncentrációja meghaladja a megengedett értéket. A határozat alapján így a településen tilos az ivóvíz fogyasztása. A vízosztás a helyi közösség épületénél, valamint a piactéren zajlott, ahol a polgárok ingyenesen juthattak palackozott ivóvízhez.

Gyivánovity Dániel, a szabadkai városi képviselő-testület elnöke elmondta, hogy hétfőig elegendő mennyiségű palackozott vizet biztosítanak a településen élőknek. A vizet minden nap a helyi közösség épületében vehetik át a lakosok. Arra is felhívta a figyelmet, hogy akik egészségi állapotuk vagy egyéb ok miatt nem tudnak személyesen elmenni a vízért, lehetőségük van házhoz szállítást kérni. Az igényt a helyi közösség irodájában lehet jelezni.

– A Csantavért és Zentaörst felölelő területen tizenkét vízminőség-ellenőrző pont működik. Ezek közül tizenegy helyen minden érték megfelelő volt, egyetlen mérőponton azonban az új szabványban meghatározott határértéket valamennyivel meghaladó bakteriális szennyezettséget mutattak ki. Ilyenkor az az előírás, hogy az egész területre ki kell adni egy értesítést, hogy a víz emberi fogyasztásra nem alkalmas. Ezekkel az értékekkel azonban az állatokat lehet itatni. A következő hatósági mintavételre hétfőn kerül sor. Addig a Vízmű munkatársai elvégzik a szükséges munkálatokat és fertőtlenítik a telepet annak érdekében, hogy a víz ismét biztonságosan fogyasztható legyen. Bízunk benne, hogy a hétfői vizsgálat már megfelelő eredményt hoz, és a helyzet rendeződik – hangsúlyozta Gyivánovity Dániel.

Ma reggel a helyi Panda Market is ingyenesen osztott palackozott ivóvizet a boltnál a lakosoknak.

A Vajdasági Magyar Újrakezdés is vízosztást hirdetett. Június 29-ig házhoz szállítják azoknak az ivóvizet, akik üzenetben jelentkeznek nekik.

A település lakosai is összefogtak. Egyesek a közösségi hálón osztották meg, hogy a fúrt kútjukból származó vizet megosztják polgártársaikkal.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: A vízosztás a helyi közösség épületénél, valamint a piactéren zajlott, ahol a polgárok ingyenesen juthattak palackozott ivóvízhez