ABA-LIGA

Jön az örökrangadó-finálé

Nem sikerült keresztülhúznia a szerb reményeket a regionális ABA-liga elődöntőjében a Cedevita Olimpijának, amely a Partizan elleni sorozat harmadik, sorsdöntő összecsapásán egyoldalú találkozón maradt alul, így a két belgrádi nagycsapat mérheti össze erejét a döntőben. A szerb fővárosban a házigazda vezette az első támadást, amelynek a végén Alen Smailagić bevágott egy hárompontost, a Partizan pedig ettől a pillanattól fogva végig kézben tartotta a találkozót, a ljubljanaiak egyetlen alkalommal, 29:29-nél jöttek fel egálra, de a folytatásban újra a házigazda akarata érvényesült: már a nagyszünetben 41:30 állt a kijelzőn, a második félidőben pedig csak a siker mértéke volt kérdéses. A Partizan legjobbja a klasszis centermunkát hozó Zach LeDay (17) volt, de Željko Obradović teljes kerete magas szinten játszott, James Nunnally (12), Danilo Anđušić (11), Dante Exum (11) és Smailagić (11) jutott még két számjegyű termésig. Az Olimpijánál a veterán Zoran Dragić (15) 5/7-tel triplázva emelkedett ki, de rajta kívül kevesen villogtak.

A Partizan és a Crvena zvezda három győzelemig tartó döntős sorozata hétfőn kezdődik, előbbi a pályaválasztó. Az ABA-liga címvédője a Zvezda, amely az elmúlt két kiírást, illetve az eltörölt Covid-szezon előtti idényt (2019) is megnyerte, ugyanakkor a podgoricai Budućnost sikere (2018) előtti három szezonban (2015, 2016, 2017) is a piros-fehérek ünnepelték a trófeát. A Partizan legutóbb 2013-ban győzött a regionális ligában (2014-ben a Cibona), így most jócskán van miért revansot vennie az örök riválison – tavaly ilyenkor az ötmeccses széria utolsó másodpercei döntöttek a Zvezda javára.

ABA-liga, elődöntő: Partizan–Cedevita Olimpija 90:71 (a sorozatot a Partizan nyerte meg 2:1-re).

Nyitókép: Nunnallyék az első perctől az utolsóig kézben tartották a meccs irányítását (Fotó: Beta)