2026. június 25., csütörtök

Több mint fél tonna kupak évente

A Magyar Szó-házban évek óta gyűlnek a műanyag kupakok, amelyekkel munkatársaink és olvasóink egyaránt igyekeznek hozzájárulni egy nemes cél megvalósításához. A Čep za hendikep (Kupakot a fogyatékkal élőkért) egyesületnek ezúttal 210 kilogramm műanyag kupakot adtunk át a program koordinátora, Galambos Tibor segédigazgató vezetésével.

A Magyar Szó és az egyesület együttműködése 2018-ban kezdődött. Azóta rendszeresen gyűjtjük és adjuk át a kupakokat, évente összesen több mint 500 kilogrammot. Az újrahasznosításból származó bevételt az egyesület a fogyatékkal élő személyek támogatására fordítja.

A mostani átadásról az egyesület hivatalos igazolást állított ki, amelyben köszönetet mondott a Magyar Szó kollektívájának a kezdeményezés támogatásáért és az akcióban vállalt részvételéért. Kiemelték, hogy az összegyűjtött kupakok nemcsak a környezet védelmét szolgálják, hanem fontos segítséget jelentenek azok számára is, akiknek erre a legnagyobb szükségük van.

Ezúton mondunk köszönetet a Magyar Szó-ház valamennyi munkatársának, valamint mindazoknak, akik nap mint nap csatlakoznak a gyűjtéshez és támogatják az akciót. Hálásak vagyunk azoknak a személyeknek, olvasóknak és partnereinknek is, akik hozzánk betérve rendszeresen elhelyezik az általuk összegyűjtött kupakokat a kihelyezett tárolókban. Az ő figyelmük és segítőkészségük nélkül ez az eredmény nem valósulhatna meg. Bízunk benne, hogy a jövőben is folytatódik ez a példaértékű összefogás, amely egyszerre szolgálja a környezet védelmét és a társadalmi szolidaritást.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Munkatársaink, Rozsi Alex és Galambos Tibor az egyesület illetékesével