A Szabadkai Közkórház vérellátó szolgálata az év egyik legeredményesebb hetét jegyezte. A szervezők odaadó munkája 281 segítőkész véradót buzdított véradásra, így a betegek és sérültek gyógyulásba vetett reményének erősítéséhez 122,5 liter vér gyűlt össze. Hétfőn Oromhegyesen 40-en 19, szerdán a horgosi Vitaminban 60-an 25, csütörtökön Magyarkanizsán 90-en 40,5 liter vért adtak.
Hét közben a kórházi osztályon is „nagyüzem” volt, a 91 jelentkező 38 literrel pótolta a vértartalékot. A véradók tábora 10 új taggal gyarapodott, a többszörösek közül pedig Kospenda József 132., Saulić Miroslav 116., Čolić Péter, a vérellátó szolgálat dolgozója 108., Csikós Ilona 85. alkalommal adott vért. Erre a hétre egy terepi akciót terveztek: ma (kedden) az Elektrovojvodina magyarkanizsai székházában fogadják a véradókat 8-10 óráig.



