2026. június 22., hétfő

Ismét rács mögött a bőrfejű

RENDŐRSÉGI KRÓNIKA

Az újvidéki rendőrség december 16-án letartóztatta a veterniki illetőségű Dolf P.-t, az 1984-es születésű fiatalember ezúttal rablótámadás miatt került rács mögé. Azzal gyanúsítják, hogy december 13-án egy órával éjfél után az újvidéki Šafarik utcában megtámadott és kirabolt egy 16 éves helybeli fiút. S. S.-t késsel fenyegette meg, elvette pénztárcáját és mobiltelefonját.

A rendőrségi közleményből nem derül ki, de valószínűleg ugyanarról a bőrfejűről van szó, akit 2006 márciusában nemzeti, faji vagy vallási gyűlöletszítás miatt egy év börtönbüntetésre ítélt az újvidéki Kerületi Bíróság. Dolf akkor fasiszta feliratokat firkált a falakra, egy roma gyereknek és édesanyjának pedig „megmagyarázta”, hogy kiirtják őket, és hogy új Auschwitz készül Szerbiában.

Magyar ember Magyar Szót érdemel