Szerdán délelőtt a Futaki úti temetőben az emlékezés koszorúját és a kegyelet virágait helyezték el B. Szabó György síremlékére. Beszédet az emlékbizottság nevében Tabacski Aranka mondott. Ezt követően közéletünk egykori kiválósága tiszteletére szülővárosának, Nagybecskereknek fiataljai alkalmi műsorral tisztelegtek. Felléptek a Sonja Marinkovic Általános Iskola magyar önképzőkörének tagjai, illetve a Petőfi Sándor ME szavalói. Ezzel kezdetét vette a a 19. B. Szabó György Emléknapok kétnapos rendezvénysorozata, melynek keretében a Magyar Szó-házban (bal oldali kép) is megemlékeztek B. Szabó Györgyről.



