2026. június 22., hétfő

Mikulás-napi kézimunka-kiállítás Piroson

Arra törekszenek, hogy a kézimunka-örökséget átmentsék az utókor számára

A Fehér Ferenc MME keretében működő Margaréta kézimunkacsoport, karácsonyi – Mikulás-napi kézimunka-kiállítást szervezett, melyen mint vendégek az újvidéki Svilen konac lap köré tömörülő kézimunkázók is bemutathatták munkáikat.

Karácsonyi motívummal díszített terítőket, falvédőket és abroszokat, képeslapokat láthatott a szép számban megjelent érdeklődő (Fotó: Tóth Báthori Erzsébet)

A pirosiak közül kiállítottak: Sípos Nataša (a kézimunka szakosztály elnöke), Lénárt Rozália (a ME elnöke), Sípos Magdi, Kovács Julka, Kovács Milka, Bancsi Anna, Sípos Zsófia, Pap Irén, Sípos Rozália, Nánási Heléna, Balogh Erzsébet, Szerbák Judit, Bancsi Erzsébet, Buzás Katica, Szlifka Zsuzsanna, Sípos Szilvia, aki az ünnepi díszletet tervezte és készítette. Ezek az asszonyok arra törekszenek, hogy ne csak gyermekeket, unokákat neveljenek, családjukat környezetüket segítsék, hanem a rájuk bízott kézimunka-örökséget, a nagyanyáink hagyatékából átmentsék az utókor számára. Karácsonyi motívummal díszített terítőket, falvédőket és abroszokat, képeslapokat láthatott a szép számban megjelent érdeklődő.

Magyar ember Magyar Szót érdemel