Az újvidéki BiG plázában a hétvégén Big Gaming Festival elnevezéssel szerveztek komputerjáték-tornát, a mérkőzéseken a három nap alatt több száz fiatal vett részt, sokan közülük profi szinten űzik a „mesterséget”.
Fotó: Dávid Csilla
A komputerjátékokat sokak időpazarlásként, a fiatalokat eltompító rosszként élik meg, a résztvevők szerint viszont ez nem igaz, egy-egy stratégiai játék igenis fejleszti a játékosok különböző képességeit. A fiatalokkal folyatott beszélgetésünket keddi számunkban közöljük.
A gaming-hétvége keretében nemcsak komputeres játékokat játszottak, hanem többé-kevésbé klasszikusnak is mondható, asztali társasjátékokat a Dragon klub szervezésében. Nagyjából száz játékos mérte össze játéktapasztalatát, szerencséjét. javarészt Yu-Gi-Oh stratégiai kártyameccseket játszottak, de asztalhoz ültek olyan pályák előtt is, amelyeken figurákkal, dobókockákkal kell játszani. A Dragon klubban minden héten, pontosabban hétvégenként szerveznek mini-társasjátéktornákat, a városközpontban, a Sándor király utca 4-ben gyülekeznek.



