Vasárnap 19 órától a Partizan stadionjában mérkőzik meg az új Szuperliga-szezonban először – a történelem során pedig 248. alkalommal – a Partizan és a Crvena zvezda. Jelenleg egyértelműen utóbbi gárda szárnyal magasabban, hiszen a Bajnokok Ligája-szereplés, illetve az itteni első fordulós pontszerzés a Napoli ellen a fellegekbe repítette Vladan Milojevićet és tanítványait.
A piros-fehérek a hazai porondon hibátlan mérleggel (7/7), 21 ponttal vezetik a táblázatot, s még egy elhalasztott meccs (Napredak) a tarsolyukban van, míg a Partizan épp a minap pótolta be a Rad elleni bajnokiját, de még így is lépéshátrányban van 19 egységével – ha a Zvezda vasárnap nyer, valamint később a Napredak ellen bezsebeli a három pontot, máris meglesz a kényelmes előnye a liga további részére. Idén eddig egyszer, a Szuperliga felsőházában mérkőztek meg a felek, akkor a Rajko Mitić Stadionban a piros-fehérek örülhettek 2:1-es sikernek – az a győzelem biztosította be a múlt szezon végén az egyébként is kalkulálható Zvezda-trófeát.
Európa-szerte nem lesznek igazi gigászi párharcok, de érdemes kiemelni a Ligue 1-ből a Lyon–Marseille, a Bundesligából a Hoffenheim–Dortmund és a Schalke–Bayern, a La Ligából pedig a Villarreal–Valencia mérkőzést.
SZOMBAT
11.45, M4: Nyírbátor–Nyíregyháza (magyar kupa)
13.00, Sportklub HD: Rayo Vallecano–Alavés
13.30, Spíler1, Sportklub 2: Fulham–Watford
14.45, M4: Szeged–Ferencváros (magyar kupa)
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 3: Parma–Cagliari
15.15, Sport 1: Hoffenheim–Dortmund
16.00, Spíler1, Sportklub 2: Manchester United–Wolverhampton
16.00, Arena Sport 1: Napredak–Dinamo (V)
16.15, Spíler2, Sportklub HD: Celta Vigo–Valladolid
17.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Lille–Nantes
18.00, Digi Sport 2, Arena Sport 4: Fiorentina–SPAL
18.30, Spíler1, Sportklub 1: Brighton–Tottenham
18.30, Spíler2, Sportklub 2: Getafe–Atlético Madrid
18.30, Sport 2: Schalke–Bayern
18.30, Sportklub HD: QPR–Norwich
20.00, Arena Sport 4: St-Étienne–Caen
20.00, Digi Sport 3: Angers–Toulouse
20.00, Digi Sport 2: Montpellier–Nice
20.30, Digi Sport 1, Arena Sport 2: Samprodia–Inter
20.45, Spíler2, Sportklub 2: Real Madrid–Espanyol
21.15, Arena Sport 3: São Paulo–América
22.00, Sport 1, Sportklub 4: Setúbal–Porto
23.00, Eurosport 1: NY Red Bulls–Toronto
VASÁRNAP
0.00, Arena Sport 1: Flamengo–Atlético-MG
11.00, Sportklub 2: Urawa–Kobe
12.00, Sportklub HD: Levante–Sevilla
12.30, Digi Sport 1, Arena Sport 1: Torino–Napoli
12.45, M4: Cigánd–Vidi FC (magyar kupa)
13.30, Sport 2: Hamburg–Regensburg
13.35, Sportklub 3: Guangzhou RF–Csongking
14.30, Spíler1, Sportklub 2: West Ham–Chelsea
14.30, Arena Sport 5: Gent–Club Brugge
15.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Lazio–Genoa
15.00, Digi Sport 1: Bologna–Roma
15.00, Digi Sport 2, Arena Sport 4: Rennes–PSG
15.00, Arena Sport 1: Sutjeska–Budućnost
15.30, Sport 2: Leverkusen–Mainz
16.00, Spíler2: Villarreal–Valencia
16.45, Sportklub 3: PSV–Ajax
17.00, Spíler1, Sportklub 2: Arsenal–Everton
17.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Guingamp–Bordeaux
17.00, Sportklub HD: Salzburg–Rapid
18.00, Sport 2: Frankfurt–Leipzig
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Milan–Atalanta
18.00, Arena Sport 5: Anderlecht–Standard
18.30, Spíler2: Betis–Athletic Bilbao
19.00, Arena Sport 1: Partizan–Crvena zvezda
19.00, Arena Sport 3: Istra–Hajduk
19.20, Digi Sport 3: Akhisar–Galatasaray
20.00, Sport 2: Benfica–Avés
20.30, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Frosinone–Juventus
20.45, Spíler2, Sportklub 2: Barcelona–Girona
21.00, Digi Sport 2, Arena Sport 3: Lyon–Marseille
22.45, Arena Sport 1: Boca Juniors–River Plate