2024. április 30., kedd
NŐI EUROLIGA

Nem állt ki a Sopron, kiesett!

Balszerencsés módon lett a koronavírus áldozata a Sopron a női Euroligában. A magyar bajnok, amely az elitliga elmúlt két szezonjában a négyes döntőig menetelt, a B csoport utolsó fordulójában az olasz Schio vendége lett volna, ám Török Zoltán ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint az olaszországi járványügyi kockázat miatt a csapat nem vállalta a fellépést sem szerdán Olaszországban, sem másnap Lljubljanában, tekintve, hogy a Schio székhelye a járvány észak-olaszországi gócpontjában található. „Nem tudjuk vállalni annak az ódiumát, hogy Veneto tartományban életvitelszerűen élő személyekkel érintkezzünk”– indokolta a döntést Török. A Sopron a FIBA hivatalos jegyzőkönyve szerint 20:0-val elvesztette a találkozót, ráadásul a vereségért járó egy pontot sem kapta meg – az olaszok megkapták a győzelemért járó kettőt –, így nemhogy a negyeddöntőről, de a második vonalban, az Eurokupában való szereplésről is lemaradt. Hasonló eseménysorozat játszódott le az A csoport Venezia–Riga mérkőzésén.

Bogdanovićék 19 pontos előnyről kaptak ki Gallinariéktól (Fotó: Beta/AP)

Oklahomában lett vége

Három győztes mérkőzés után szenvedett vereséget Oklahoma Cityben (112:108) a Sacramento. A Kings a második negyedtől fokozatosan ellépett a házigazdától, a harmadik periódus közepén 19-cel is vezetett (59:78), ám a Thunder egy remekbe szabott 18:2-es rohanással már a játékrész végére teljesen visszazárkózott (81:82), majd a lendületet meglovagolva a maga javára fordította a találkozót. Az olasz Gallinari 24 ponttal vezette a házigazdát, a Sacramentónál Barnes (21) volt a legjobb, Bjelica 18, Bogdanović 11 pontig jutott.