A legjobb mobilos játékokkal lazíthatunk a stresszhelyzeteken, bárhol, bármikor. A közkedvelt klasszikusok, a kártya- és táblajátékok megtalálhatók a legkisebb képernyőkön is.
Rendkívüli népszerűségnek örvendenek a különféle kooperációs készségeket fejlesztő társasjátékok. Használatuk során a kompetitív marakodás a háttérbe szorul, és egy közös cél elérését tartja szem előtt az asztal körül ülő társaság.
Hearthstone
Egészen az e-sportok magasságáig jutott napjainkra a Blizzard kártyajátéka, amely – bár mobilokra is elérhető – elsősorban a táblagépek nagyméretű kijelzőjén nyújt igazi élvezetet. A klasszikus gyűjtögetős kártyajáték hordozható eszközökre készített példánya, ingyenességének köszönhetően, pillanatok alatt az áruházak letöltési listáinak élére ugrott.
Lara Croft GO
Két éve sorra nyerte a mobiljátékos díjakat a Square Enix. A Lara GO a korábban megjelent Hitman GO koncepcióját szinte tökéletesre fejlesztette; a logikai fejtörőkkel teletűzdelt, körökre osztott játékban minden lépést alaposan meg kell fontolnunk, pont, mint a sakkban. A rendkívül addiktív játékban főként logikai képességeinkre lesz szükségünk.
Leo’s Fortune
Ha kitartunk az Apple dizájndíjas, sajátos csavarokkal büszkélkedő platformjátéka mellett, egy igazán részletes és rejtvényekben bővelkedő világgal ismerkedhetünk meg. Az irányítás eleinte trükkös, de pár perc után rá fogunk érezni, és ezután már nyugodtan koncentrálhatunk majd az életbölcsességeket is magában rejtő történetre.
Pandemic
Hasonló ígéretekkel kecsegtet a Pandemic is, melynek mobilos változata szinte pontról pontra megegyezik a táblás verzióval, vagyis a föld városait és lakosságát támadó vírusokat kell megállítanunk szakemberekből verbuvált csapatunk segítségével. A játék digitális verziójával akár öten is csatába indulhatunk, ám ha több szerepet is elvállalunk, akkor akár egymagunk is felvehetjük a harcot az emberiségre törő vírusokkal.
Carcassonne
Középkori környezet, rengeteg kiegészítő és egy szabadon alakítható világ – ezt kínálja a Carcassonne, amelynek okostelefonos változatában a cél egyszerű: várak és területek megszerzésével több pontot kell szereznünk, mint az ellenfeleinknek. Figyeljünk azonban követőink számára, mert ha nem megfelelően gazdálkodunk velük, szinte biztos lesz a vereségünk.
Monopoly
Természetesen a társasjátékok etalonja, a Monopoly is megtalálható az alkalmazásboltok kínálatában, amelyet az EA fejlesztői ültettek át a virtuális világba. A klasszikus játéktáblát egyszerre akár négyen is birtokba vehetjük, azonban ha csak egyedül szeretnénk felhúzni hoteljeinket, robotok ellen is megküzdhetünk a legjobb telkekért.
Catan
Kőkemény stratégiaként ismerhetik a Catan világát az asztali változat szerelmesei, és a játék a digitális környezetben cseppet sem veszít fényéből. Mielőtt az online többjátékos módban csatába vonulunk, botok ellen harcolva csiszolhatjuk tökéletesre stratégiánkat, de a játék mesterséges intelligenciája sem adja könnyen magát, szerencsére.
Scotland Yard
A Ravensburger kultikus játéka mobilos környezetben is remek szórakozást kínál; segítségével offline módban akár hat játékos is részt vehet a Mister X utáni nyomozás Londont átszelő izgalmaiban. Emellett a Scotland Yard online multiplayer módot is kínál, sőt három játékos akár Bluetooth-kapcsolaton keresztül is belevetheti magát a vadászatba.
Bang!
Okostelefonunkra költöztethetjük a legnépszerűbb spagettiwestern témájú kártyajátékot is, amelyben háromféle karakterkaszt és 14, egyedi képességekkel rendelkező karakterkártya vár a játékosokra. A végső cél pedig nem más, mint életben maradni a vadnyugat pisztolypárbajoktól hemzsegő kocsmájában.
Uno & Friends
Bizonyára sokan emlékszünk még fiatalkorunk vérre menő Uno-csatáira, melyekben gyakran előfordult, hogy egy utolsó pillanatban bedobott 4-es húzás után több napon keresztül nem beszélt velünk sértett barátunk. Ilyen intenzív élményeket persze nem kínál a játék okostelefonos változata, a robotok szerencsére egy ilyen manőver után is új játékkal fogadnak minket.
Magic 2015
Jelentős múltra tekint vissza a Mágus kártyajáték, melynek klasszikus paklijai még ma is biztosan ott porosodnak valahol a 90-es évek fiataljainak polcain. Az idők során rengeteget változott ugyan a játék, ám a hangulata mind a mai napig képes lehet elvarázsolni az erre fogékony játékosokat, ehhez pedig a mobilos változat remek ízelítőül szolgálhat.
The Amazeing Labyrinth
A legnagyobb példányszámban eladott táblajátékok közé tartozik a Labirintus, amelynek egy- és többjátékos módjai az okostelefonos környezetben is hosszú órákra leköthetik a nosztalgiázásra vágyókat. Nincs mit tenni, mint a táblaelemek mozgatásával megtalálni a kiutat a kincsekhez, és közben elkerülni a vadászó szörnyeket.
Real Racing 2
Megadta az alaphangot a Real Racing alkalmazás első felvonása, a folytatás kipufogó-brummogós kakofóniájában pedig még egyszerűbb elmerülni. 2013-ban a harmadik rész is debütált, ám még mindig gyönyörűek a Real Racing 2 pályái és autói.
Lumosity
Naponta pár perc játékkal formában tarthatjuk figyelmünket, memóriánkat és elménk más területeit. A Lumiosity több mint 25, neves szakemberek által összeállított, kognitív játékot ötvöz.
Rayman adventures
Szemet gyönyörködtető grafikát kapott a rendkívül egyszerű kezelésű platformer mobiljáték. Főhősünket egy balra vagy jobbra irányuló húzással lendíthetjük mozgásba, míg egy érintéssel ugrásra késztethetjük. A pályák kellően változatosak, és különféle kihívásokat tartogatnak.
ROP
Gyönyörűen kivitelezett, minimalista puzzle, amelyben pók módjára kell megkötnünk az előre meghatározott hálóformát 77, fokozatosan nehezedő szinten keresztül. Nagyszerű, mégis ingyenes logikai játék, érdemes kipróbálni.
(PC World füzetek: A 200 legjobb app alapján)
