Dr. Srđa Janković immunológus és a köztársasági válságstáb tagja ma kijelentette, egyelőre nehéz felmérni a járványügyi helyzetet, mert az ünnepek alatt kevesebben fordulnak orvoshoz.
– Csak a jövő héten mérhetjük fel pontosabban a járványügyi helyzetet. Minden esetre, fennáll annak a veszélye, hogy a helyzet rosszabbodik, a járványügyi intézkedéseket szigorúan be kell tartatnunk – mondta az immunológus a TV Prva ma reggeli műsorában. Hozzátette: a polgárok majd választhatnak, milyen gyártmányú vakcinával szeretnék beoltatni magukat, természetesen ez csak abban az esetben lehetséges, ha majd több fajta védőoltás áll majd rendelkezésre – olvasható a B92 hírportálon.
Janković kifejtette, az első és a második védőoltás közötti időszak három hét.
– A két oltás közötti időszak három héttől lehet több is, de kevesebb nem ajánlott, hiszen ebben az esetben a szervezet egy dózisként reagál rá. Nagyon fontos, hogy az emberi test kétszer észlelje az antigént, mert akkor a szervezet komolyabban reagál – magyarázta Janković.


