Novak Đoković kijelentette, hogy a 2028-as Los Angeles-i olimpián, szerb zászlóval a vállán szeretné befejezni játékos-pályafutását. A spanyol Sport emlékeztetett arra, hogy Đoković eddigi karrierje során 24 Grand Slam-tornát nyert, egyesben több mint 1100 győzelmet aratott, és rekordot jelentő 428 héten át vezette az ATP világranglistáját, közli a Tanjug hírügynökség.
Đoković a 2024-es párizsi olimpián aranyérmet szerzett.
– 37 éves voltam, amikor megnyertem az olimpiai aranyat, és valószínűleg ez volt az utolsó nagy lehetőségem erre, az ötödik olimpiámon. Korábban nagyon közel jártam hozzá. 2008-ban Pekingben bronzérmet szereztem, és minden ezt követő olimpián közel voltam, de soha nem sikerült döntőbe jutnom és az aranyéremért küzdenem – mondta Đoković a spanyol Sportnak adott interjújában.
Mint mondta, ezért a párizsi siker különösen sokat jelent számára.
– Párizs számomra valóban hatalmas eredmény és hihetetlen élmény volt, valószínűleg életem és pályafutásom legfontosabb pillanata. Különösen, ha figyelembe vesszük a körülményeket: 37 éves voltam, számos nehézségen voltam túl, és négyszer sikertelenül próbáltam bejutni az olimpiai döntőbe. Velem szemben pedig az akkori világelső Carlos Alcaraz állt, aki nagyon fiatal volt, de már Grand Slam-tornákat nyert – tette hozzá.
Đoković a párizsi olimpia döntőjében 7:6 (7:3), 7:6 (7:2) arányban győzte le Alcarazt.
– Valóban csodálatos volt, valami egészen különleges számomra és a családom számára. A feleségem és a gyerekeim is ott voltak, együtt élhettük át és ünnepelhettük meg ezt a pillanatot, majd másnap hazatérhettem, szerb zászlóval a vállamon... Felejthetetlen volt. Ez valóban olyan pillanat, amelyet az ember valószínűleg csak egyszer él át az életben – fogalmazott Đoković.
A szerb teniszező arra a kérdésre is válaszolt, hogy a 2028-as Los Angeles-i olimpiai részvétel továbbra is konkrét célja-e, vagy inkább csak álom.
– Azt hiszem, mindkettő. Álom és cél, de egyben vágy is. Az elmúlt években többször elmondtam, hogy szeretnék eljutni a 2028-as Los Angeles-i olimpiára. Hiszem, hogy képes vagyok rá. Majd meglátjuk. Minden attól függ, hogyan reagál a testem, valamint számos más körülménytől is – mondta.
Đoković hozzátette, pályafutásának jelenlegi szakaszában már jóval kevesebb tornán vesz részt, mint korábban.
– Közel sem játszom annyi tornán, mint az elmúlt húsz évben. Azért döntöttem így, mert több időt szeretnék tölteni a családommal, és igazán szeretnék odafigyelni azokra a különböző szerepekre, amelyeket az életben betöltök: férjként, apaként, fiúként és testvérként. Emellett más dolgokkal is szeretnék foglalkozni, amelyek érdekelnek. Természetesen a tenisz továbbra is a szakmai életem középpontjában marad, de szeretném megtalálni az egyensúlyt, ezért alakítottam át a versenynaptáramat. Továbbra is remélem azonban, hogy eljutok az olimpiára, és így fejezhetem be a pályafutásomat – szerb zászlóval a vállamon – fogalmazott Đoković.
A spanyol Sport emlékeztetett arra is, hogy Đoković nemrég mutatta be The Wolf in Winter című dokumentumfilmjét.
Nyitókép: Novak Đoković célja, hogy eljusson a Los Angeles-i olimpiára (Fotó: Beta/AP)



