2026. június 25., csütörtök

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Elindultak a támogatások

Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-n keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden este a Facebook-oldalán, és úgy fogalmazott: „a bukott kormány a számukra kedves szervezetek kifizetését még a választások előtt rendezte, de látványos, hogy politikai alapon priorizálták a kifizetések sorrendjét”. Mint írta, a támogatások ügyének rendezését a Tisza-kormány megalakulása után azonnal napirendre vették, az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, mostanra pedig több helyre meg is érkeztek ezek a pénzek.

„A határon túliak helyzete és a nemzetiségi kérdések kiemelten fontosak, nem lehetnek politikai játszmák alapjai” – emelte ki a tárcavezető, hozzátéve, a szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé. Tarr Zoltán arra is kitért, hogy ezzel párhuzamosan öt évre visszamenőleg elkezdték kivizsgálni a Bethlen Gábor Alapítvány működését és korábbi döntéseit, majd hozzáfűzte, a kormány a politikamentes, átlátható támogatási rendszer építésében és működésében hisz.

Magyar ember Magyar Szót érdemel