A belügyminisztérium (MUP) közlése szerint a Közlekedésrendészeti Igazgatóság munkatársai kedden este 22 óra körül Zimonyban megállították a 28 éves U. Ž.-t, aki Audi gyártmányú személygépkocsijával óránként 203 kilométeres sebességgel haladt azon a gyorsforgalmi útszakaszon, ahol a megengedett legnagyobb sebesség 100 kilométer óránként.
A sofőrt kivonták a forgalomból, ellene pedig kirívóan súlyos közlekedési szabálysértés miatt eljárás indult.
A belügyminisztérium tájékoztatása szerint az év eleje óta a közlekedési rendőrök csaknem 20 ezer szabálysértést jegyeztek, ezek közül 143 eset minősült kirívóan súlyos közlekedési szabálysértésnek.
A minisztérium ismét arra kérte a forgalomban résztvevőket, hogy tartsák be a sebességkorlátozásokat és a közlekedési szabályokat, mivel a nyári időszakban rendszerint jelentősen nő a halálos és sérüléses közlekedési balesetek száma. A közlemény kiemeli, hogy a balesetek leggyakoribb kiváltó oka továbbra is a gyorshajtás.



