Eltökélt abban, hogy részt vesz a szerb államvezetés részéről lefújt belgrádi EuropPride-on Vladimir Bilčík, az Európai Parlament szerbiai jelentéstevője. A szervezők is tartják magukat bejelentésükhöz, miszerint szeptember 17-én megrendezik a felvonulást. Az EP-képviselő az N1 szerint kifejezte reményét, hogy a felvonulás nem marad el, és ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy Ana Brnabić szerb miniszterelnök is elkötelezte magát az esemény megtartása mellett.
Bilčík az Európai Néppárt (EPP) képviselőcsoportjának tagja, amelyhez a Szerb Haladó Párt (SNS) is tartozik.
A jelentéstevő mellett más EU-s képviselők is kifejezték részvételi szándékukat a belgrádi büszkeségnapi felvonuláson, és az EU is szorgalmazza a felvonulás megtartását, ezt nyilatkozatban is megtette.



