Vannak emberek, akiknek egyszerűen semmi sem jó. Ha süt a nap, túl meleg van, ha esik az eső, azért panaszkodnak. Sajnos úgy tűnik, ez a szemlélet a közösségi rendezvényeket sem kerüli el.
Nemrég félmaratont rendeztek városunkban, amely hónapok szervezőmunkájának eredményeként kiváló hangulatban zajlott le. Futók érkeztek több településről, önkéntesek segítették a lebonyolítást, szurkolók biztatták a résztvevőket, a szervezők pedig mindent megtettek azért, hogy minden gördülékenyen működjön. A legkisebbekre is gondoltak, gazdag gyermekprogram várta a kilátogatókat. A visszajelzések döntő többsége elismerő volt, mégis akadtak, akik kizárólag a kellemetlenségeket keresték. A legtöbben az időszakos útlezárást kifogásolták, ami alapjaiban zavarta meg, sőt szerintük ellehetetlenítette a vasárnapi nagybevásárlást (mi lett volna évekkel ezelőtt, mikor „nem vót bót” vasárnap...). Persze senki sem állítja, hogy egy ekkora esemény ne járna kisebb kényelmetlenségekkel. De talán érdemes lenne néha az átfogóbb képet is nézni. Egy sikeres sportesemény életet visz a városba, közösséget épít, jó hírét kelti a településnek, és olyan élményt ad a résztvevőknek, amelyre sokáig emlékeznek. Jó lenne, ha időnként nem azt keresnénk, mi volt a rossz, hanem azt vennénk észre, ami valóban értéket teremt. Mert ha mindig csak a hibákat látjuk, könnyen elsiklunk a sikerek mellett.



