Székvárosunk egyetlen magyar művelődési házában, a Petőfiben többi évtizeden át számos szakcsoport működött, mindegyiknek nem jutott próbaterem. Időközben igencsak megfogyatkoztak. Elsősorban a vezetőség feledkezett meg a műkedvelőkről és a tervezett programokról, a sokféle feladatról...
A június 12-i évadzárót Bátori József, az egyesület új elnöke nyitotta meg köszöntőjével. Elmondta, hogy az év elején megválasztott elnökség tagjai feladatokat vállaltak a műsorok szervezésében. A szakcsoportokkal és a vendégszereplőkkel való együttműködésük sikerét tanúsították a tartalmas hagyományos és alkalmi rendezvények.
E vezetőség szeptemberre tervezi az újabb szakosztályok megalakítását és a korábbi csoportok újraindítását.
Az évadzárón elsőként a vendégszereplő újvidéki Dunavirág óvoda nagycsoportja lépett fel (Petrovics Eszter és Falb Melinda óvónők felkészítésével). Színre vitte Pósa Lajos Kiszúrkált kecske c. dramatizált meséjét. Az egyesület népszerű Veterán népi tánccsoportja Fajtner Zoltán vezetésével, vastapssal kísérve többek között bemutatta Brahms Ötödik magyar táncát. A vegyes kórus Mandić Tamara karvezetővel magyar népdalcsokrot és énekszerzeményeket tűzött a repertoárjára. Az idén Fenesi Mária vette át a Dalkör vezetését, zongorakíséretével Tursity Etelka és Rakić Anna szórakoztató énekszámokat adtak elő. Gaál Zoltán többek között részletet adott elő Huszka Jenő Bob herceg c. operettjéből.
A színes műsort Petőfi Sándor versekkel gazdagították az újvidéki versmondók vetélkedőjének győztesei: Ótos Anabella, Vukelić Filep, Resnyák Krisztina és Ladišić Nikola általános iskolás diákok, valamint László Judit, Tóth Laura, Sarok Emma és Pápista Zsolt gimnazisták.
A látogatók a művelődési házban megcsodálták a Mimóza kézimunka-szakcsoport kiállítását, amelyet Fábián Borbála szakvezető rendezett a közreműködő tagokkal.



