2026. június 23., kedd

Őrizetbe vették a Bűnügyi Rendőrség korábbi helyettes vezetőjét

A gyanú szerint hivatali helyzetével visszaélve segített eltüntetni a bizonyítékokat egy belgrádi vendéglátóhelyen történt fegyveres incidens után

Őrizetbe vették a Belügyminisztérium Bűnügyi Rendőrségi Igazgatóságának korábbi helyettes vezetőjét, N. Đ.-t. Az intézkedés annak a nyomozásnak a folytatásaként történt, amely a Steak and Wine Bar vendéglátóhelyen elkövetett különböző bűncselekmények ügyében zajlik, miután 2025. november 5-én, számos vendég jelenlétében lőfegyvert használtak a helyszínen.

A gyanúsított ellen hivatali visszaélés bűncselekménye miatt tettek feljelentést.

A gyanú szerint N. Đ. hivatali pozícióját felhasználva befolyásolta a többi gyanúsítottat, hogy távolítsák el az említett vendéglátóhelyről azokat a bizonyítékokat és nyomokat, amelyek arra utaltak volna, hogy Saša V. közveszélyokozás, valamint fegyverek és robbanóanyagok engedély nélküli előállítása, tartása, viselése és forgalmazása bűncselekményét követte el. Ezzel jogtalan előnyhöz juttatta őt – közölte az ügyészség.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Illusztráció (Pixabay)