2026. június 23., kedd

Közművesítési munkálatok a telepi Bánya utcában

Már jó egy hónapja gépjárművek nem közlekednek a Telep egyik legszélsőbb utcájában, a Bánya (Rudnička) utcában, mivel azt teljes 400 méteres hosszában markoló- és kotrógépek vették birtokukba. Új, nagyobb öbű víz- és csatornacsövekkel cserélik fel az eddigieket.

A villany- és a kábeltévé vezetékeit úgyszintén talajszint alá süllyesztik. A páros oldalon húzódó gázvezetékkel párhuzamban a páratlan oldalon is szerelnek fel hasonló kapacitásúakat. Ez utóbbi oldal – végre – gyalogjárdát is kap. Gondot ez idő tájt csak a közvilágítás oszlopai képeznek, mivel az utca jelenlegi szélessége nem teszi lehetővé elhelyezésüket. Az utcabeliek tudni vélik, hogy a munkálatokat egy esetleges buszjárat meghosszabbított útvonala teszi sürgőssé és időszerűvé.

Magyar ember Magyar Szót érdemel