2026. június 23., kedd

Sürgősségi központ májusban

Ez Vajdaság legnagyobb egészségügyi beruházása (Fotó: Dávid Csilla)

Hozzávetőlegesen két és fél évtizede várat magára a tartományi, vagy ahogy az előző politikai garnitúra elnevezte, újvidéki klinikai központ sürgősségi központjának a befejezése.

Hosszú évekig ott állt a betonváz, amit már szinte kikezdett az idő vasfoga, mígnem tavaly végre hozzáfogtak a befejezéséhez. A legfrissebb információk szerint, amit Nebojša Milenković, a Nagyberuházási Alap szóvivője tett közzé, a munkálatok befejezése jövő év májusában várható. A munka, amivel az újvidéki Dijagonala vállalatot bízták meg, hozzávetőlegesen 1,8 milliárd dinár értékű, ehhez a pénzt a Tartományi Nagyberuházási Alap és a Tarományi Végrehajtó Tanács teremti elő. A központot korszerű sürgősségi berendezésekkel, laboratóriumi és más diagnosztikai felszereléssel, az intenzív kezeléshez szükséges és egyéb termekkel látják el. Ez egyébként Vajdaság legnagyobb egészségügyi beruházása. Sürgősségi központ májusban

Magyar ember Magyar Szót érdemel