Hozzávetőlegesen két és fél évtizede várat magára a tartományi, vagy ahogy az előző politikai garnitúra elnevezte, újvidéki klinikai központ sürgősségi központjának a befejezése.
Hosszú évekig ott állt a betonváz, amit már szinte kikezdett az idő vasfoga, mígnem tavaly végre hozzáfogtak a befejezéséhez. A legfrissebb információk szerint, amit Nebojša Milenković, a Nagyberuházási Alap szóvivője tett közzé, a munkálatok befejezése jövő év májusában várható. A munka, amivel az újvidéki Dijagonala vállalatot bízták meg, hozzávetőlegesen 1,8 milliárd dinár értékű, ehhez a pénzt a Tartományi Nagyberuházási Alap és a Tarományi Végrehajtó Tanács teremti elő. A központot korszerű sürgősségi berendezésekkel, laboratóriumi és más diagnosztikai felszereléssel, az intenzív kezeléshez szükséges és egyéb termekkel látják el. Ez egyébként Vajdaság legnagyobb egészségügyi beruházása. Sürgősségi központ májusban



