2026. június 23., kedd

Nagy tél lesz!

Az indiánok vágják a fát!

Egy régi vicc szerint annak idején az egyik amerikai rádióállomás az első hírek között mondta be: Nagy tél lesz! Az indiánok vágják a fát! No, itt és most ennek a fele sem tréfa: ránk köszöntött a szeptember és végső ideje tüzelőt beszerezni. Tekintettel a gázár növelésének emlegetésére és az amúgy is drága áramra, aminek mellesleg semmiféleképp sem a fűtés a rendeltetése, sokan az úgynevezett szilárd tüzelőanyag mellett döntenek. Így van ez a telepiek nagy részénél is. Szőrösi Sándor és Milenko Pantelić már hosszú évek óta segédkeznek a tüzelő bekészítésénél, ahogy mondani szokták, vágják a fát. Mégpedig nem is akármilyen körfűrésszel, ugyanis mint mondják, a gép 1892-ből való német gyártmányú szerkezet, és motorja még ma is egyből gyújt. Naponta mintegy 12 köbméter fát vágnak össze, tegnap éppen a Kelemen család portáján dolgoztak, hogy a télen legyen mit rakni a régi jó cserépkályhába.

Magyar ember Magyar Szót érdemel