Topolya Község Idegenforgalmi Szervezete a BeeTravel utazási iroda segítségével idén is megszervezte ingyenes turisztikai sétáját Topolyán, szombat délután az érdeklődők immár negyedik alkalommal látogathatták meg idegenvezetés kíséretében a város nevezetes pontjait.
A séta a Kálváriától indult, ahol Jézus Krisztus szenvedésének stációi és a Golgotát ábrázoló, 1797-ből származó keresztek mellett a 19. században neogótikus stílusban épült kápolna belsejét is megtekinthették az összegyűltek. Ezután a csoport a Városi Park, a helység nemrég felújított létesítménye felé vette az irányt: az újonnan nyíló sportcentrum, amelynek ösvényén egy IPA projekt keretében fából készült padokat és háromnyelvű tanulótáblákat is elhelyeztek, számos sportolási lehetőséget kínál a kikapcsolódni vágyóknak. Szó volt később a Kray-kastélyról, Topolya fürdőinek történetéről a most nyíló uszoda kapcsán, az érdeklődők továbbá a TSC Arénáról és az abban készülő ötcsillagos szállodáról is hallhattak. A következő állomás ismét a múltba tekintett vissza, hiszen ez a második világháborúból származó partizán emlékmű volt, amely az 1944-ben háborúba indult topolyai lakosok számára állít emléket. Miután pedig az összegyűltek végigsétálhattak a hotel előtti új járdán, a kirándulást egy ingyenes borkóstolóval zárták bajsai borászok jóvoltából, akik a Rendezvények terén lévő éjszakai vásáron várták a vendégeket.
– Az idegenvezetés két nyelven történt, magyarul és szerbül vezettük kolléganőimmel a sétát. Rajtam kívül Suvák Margaréta és Kandić Jelena idegenforgalmi kísérőket hallhatta a közönség – mondta Bruker Denis idegenvezető, a Topolyai Idegenforgalmi Szervezet egyik önkéntese, aki az eseményt egyértelműen sikeresnek könyvelte el. – Az emberek nagyon vágynak a turizmusra Topolyán, csak eddig nem igazán volt rá lehetőségük. Mi azt vesszük észre, hogy sétáról sétára nagyobb a létszám: most a résztvevők száma megközelítette az ötvenet, ami szerintem egy nagyon jó eredmény.
Nyitókép: Az újonnan nyíló sportcentrum (Fotó: Vojter Kitti felvétele)



