Góli Csilla, Szabadka alpolgármestere Facebook-bejegyzésében számolt be arról, hogy a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) nevében Maczkó József kelebiai polgármester társaságában köszöntötte a résztvevőket a Szent László-napi rendezvényen, amelyet az egykori Kelebia–Vitéztelepi Klebelsberg Elemi Népiskolában tartottak.
Mint írta, a rendezvényt a Kisszállás Négyestelepi Főnix Egyesület és a Kelebiai Levente Sportegyesület szervezte. Kiemelte, hogy a megemlékező kiállítás és az elhangzott beszédek is azt mutatták, hogy a magyarországi határ menti térség számára ma is fontos Szabadka, és továbbra is mély gyökerek kötik össze a térséget, valamint a határ két oldalán élő embereket.
Bejegyzése szerint a Kelebiai Levente Sportegyesület zászlaján látható kétfarkú oroszlán Szabadkát jelképezi, míg az 1880-as évszám a Szabadkai Torna Egylet alapításának évét jelzi, amelyet a kelebiai sportegyesület ma is jogelődjének tekint.
Góli Csilla hangsúlyozta, hogy a helyi szervezetek hagyományőrző munkája példaértékű és inspiráló, hiszen nélkülük nem lehetne megőrizni és továbbadni a gazdag hagyatékunkat. Hozzátette, hogy ezt az értéket a Vajdasági Magyar Szövetség is igyekszik megőrizni minden térségben a határ ezen oldalán, és a békés együttélés, valamint a gazdag vajdasági közösség egyik alappilléreként továbbvinni.
Nyitókép: Góli Csilla/Facebook



