Kedd óta tilos a vezetékes víz fogyasztása Csantavéren. A tiltást a Vajdasági Egészségügyi Titkárság Egészségügyi Felügyeleti Szektorának Szabadkai Egészségügyi Felügyelősége rendelte el, miután a hétfőn végzett mintavételt követően kiderült, egyes elemek koncentrációja meghaladja a megengedett értékeket. Arról azonban, hogy milyen szennyeződést regisztráltak a csantavéri víztoronynál, mindez idáig nem kaptunk információt.
Most azonban erre is választ kaptunk, miután a szabadkai Közegészségügyi Intézet Egészségügyi és Humánökológiai Központjához fordultunk.
Mint válaszlevelükben írják, a Közegészségügyi Intézet rendszeresen vizsgálja a csantavéri ivóvizet is, és június 17-én öt helyről vettek mintát. A csantavéri víztoronynál lévő egyik csapnál vett mintában az illetékesek a mikrobiológiai vizsgálatok elvégzését követően Streptococcus, illetve Enterococcus jelenlétét állapították meg. A fekáliás eredetű baktériumok egészségügyi problémát jelentenek. Mivel a többi mintában nem találtak hasonló szennyeződést, az illetékesek szerint ez arra utal, hogy a víztorony csapjánál lokális fertőzés jelentkezett.
A következő mintavételre ma kerül sor, és ennek eredményeit június 30-án kapják meg az illetékesek.
Nyitókép: Pixabay



