2026. június 25., csütörtök

Megkezdődik a Subotica-trans felszámolása

Harminchat év után megszűnik a Subotica-trans

A szabadkai városi képviselő-testület a közeljövőben döntést hoz a Subotica-trans Utasszállító Közvállalat felszámolási eljárásának megindításáról. 

A több mint 36 éve működő vállalat 1989-es megalakulása óta a városi és peremvárosi közlekedést biztosította Szabadkán. A közvállalat azonban 2025. március 1-je óta már nem látja el alaptevékenységét, mivel a városi és peremvárosi autóbusz-közlekedést a városi képviselő-testület döntése és a köz- és magánszféra partnerségéről szóló szerződés alapján az obrenováci Trans-jug Kft. vette át. A határozat indoklása szerint ezért a közvállalat további működésének sem szervezeti, sem gazdasági feltételei nem állnak fenn. 

A felszámolási eljárás a határozatnak a a Cégnyilvántartási Ügynökségnél  (APR) történő bejegyzésével veszi kezdetét, ezt követően pedig 90 napra közzéteszik a felszámolásról szóló hirdetményt. A vállalat jelenlegi megbízott igazgatóját nevezik ki felszámolóbiztosnak.

A határozat bejegyzésének napjával valamennyi alkalmazott munkaviszonya megszűnik, a felügyelőbizottság tagjait pedig felmentik tisztségükből. A felszámolóbiztos feladata a folyamatban lévő ügyek lezárása, a követelések behajtása, a vagyon értékesítése és a hitelezőkkel szembeni kötelezettségek rendezése lesz.

A javaslat szerint a közvállalat valamennyi joga, kötelezettsége és vagyona Szabadka Városra száll át. Amennyiben a vállalat vagyona nem fedezi a tartozásokat, azok kiegyenlítéséről a város gondoskodik. A törvényben előírt eljárás lezárását követően a Subotica-transt törlik a gazdasági társaságok nyilvántartásából, amivel hivatalosan is megszűnik.
 

Magyar ember Magyar Szót érdemel