A szabadkai Vízművek és Csatornázási Kommunális Közvállalat tájékoztatja a helyieket, hogy a Vajdasági Egészségügyi Titkárság Egészségügyi Felügyeleti Szektorának Szabadkai Egészségügyi Felügyelősége által kiadott határozat alapján Csantavéren tilos az ivóvíz fogyasztása.
A határozatot a Csantavéren, a víztorony (hidroglóbusz) helyszínén vett vízminta mikrobiológiai szennyezettsége miatt adták ki.
Az elosztóhálózat más, különböző pontjain egyidejűleg vett minták mikrobiológiai szempontból megfelelőnek bizonyultak. Ez az eredmény arra utal, hogy valószínűleg helyi szennyeződés áll fenn a mintavétel helyén.
A tilalom feloldása érdekében a Szabadkai Vízművek és Csatornázási Közvállalat megteszi a szükséges műszaki intézkedéseket a mikrobiológiai szennyezettség megszüntetésére, továbbá folytatja a vízminőség rendszeres ellenőrzését, illetve minden szükséges lépést megtesz annak érdekében, hogy hasonló eset a jövőben ne forduljon elő.
A csantavéri fogyasztókat időben tájékoztatni fogják minden olyan lényeges körülményről, amely a felhasználók számára fontos, valamint a tilalom előtti állapot helyreállításáról.
Nyitókép: Illusztráció/Pexels



