2026. július 6., hétfő

Érkezik a Lidl és több márkabolt is

A bevásárlóközpont keretében butikok, éttermek, kávézók lesznek – Mintegy ötszáz munkahely nyílik, valószínűleg a jövő év első felében
Így néz majd ki az üzletközpont (fotó: www.subotica.info)

A Lidl Serbia Supermarketi Kft. képviselői a földműves-tiltakozások miatt ugyan nem tudtak jelen lenni a tegnapi sajtótájékoztatón, így a polgármester, Saša Vučinić jelentette be, hogy még az idén megkezdi a Lidl vállalat Szabadkán bevásárlóközpontjának kiépítését. A Lidl mellett pedig a Quinterra befektető vállalat bevásárlóközpontot épít ki. Mindez a Palicsra vezető út mellett egy magánterületen, a Subotica-trans igazgatósági épülete, garázsa mögötti területen helyezkedik majd el.

Mint azt Saša Vučinić elmondta, egyelőre csak a látványtervek készültek el, mától kezdődik meg az érdemi munka, az engedélyek beszerzése, a tervek kidolgozása.

Gilbert Reiterer, a Quinterra vállalat menedzsere, amely a Lidl mellett szintén beruház majd ezen a területen, elmondta, míg a Lidl 2000 négyzetméteren helyezkedik majd el, és mintegy 20–30 alkalmazottra lesz szüksége, addig a bevásárlóközpont területe 10 000 négyzetméter lesz, s 400–500 munkahelyet terveznek nyitni. A vállalat egyébként Ausztriában és Svájcban tevékenykedik, Szerbiában néhány éve van jelen.

A bevásárlóközpontban olyan márkaboltok találhatók majd meg, mint a NewYorker, a C&A, a Takko Fashion, a Deichmann, de számos étterem, kávézó megnyitását is tervezik. Az igazgató kiemelte, kifejezetten ügyeltek arra, hogy az olcsóbb kategóriás üzletek legyenek majd hozzáférhetőek a polgárok számára. Reményei szerint a Lidllel közösen sikerül majd teljesen új vásárlási szokást kialakítani Szabadkán és környékén.

A munkálatok még az idén megkezdődnek, de hogy pontosan mikor nyílik majd meg a bevásárlóközpont, egyelőre nem tudták megmondani. A Lidl és a mellette lévő üzlethelyiségek egy időben nyílnak majd meg, valószínűleg jövőre.

Magyar ember Magyar Szót érdemel