2026. július 6., hétfő

Égett a tarló Palicson

A hatalmas tűz a lakóházakat is veszélyeztette – felcsaptak a lángok Szabadkán is
Szabadkán, a Virovitica utca mögött levő nádasban is tűz ütött ki. A tűzoltók gyors közbeavatkozásának köszönhetően a lángok nem terjedtek át a házakra, csupán a szomszédos utcában, egy fatelep kerítésében tettek kisebb kárt (fotó: Tímár Zsolt)

Csaknem a lakóházakra is átterjedt az a tűz, amely szombaton délután öt óra tájban ütött ki Palicson a Lopudi és a József Attila utcák kereszteződésében. Egyelőre nem tudni, hogy ki gyújtotta fel az út menti tarlót, amely puskaporszárazzá vált az elmúlt napok meleg, szeles időjárása következtében. A tüzet a tűzoltók gyors közbeavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni. A helyszínre sietők elmondása szerint mintegy ötven lakó nézte keresztbe tett kézzel, hogy az egyik hétvégi nyaraló tulajdonosa hogyan próbálja egymaga megakadályozni, hogy a tűz elérje a házát. A lángok magassága néhol elérte a tíz métert is, a környéket pedig sűrű fekete füst terítette be.

Szabadka város területén, különösen az erdőkben és azok közelében tűzgyújtási tilalom van. Ennek ellenére a tűzoltóknak hetente 40-50 alkalommal kell közbelépniük.

Magyar ember Magyar Szót érdemel