2025. július 11., péntek

Krizantém – horror és fantáziafilmek

A négynapos fesztiválon a filmek mellett kiállítások, koncertek és kirakodóvásár is lesz

Harmadik alkalommal szervezi meg a Lifka Sándor art mozi a Krizantém horror és fantáziafilmek fesztiválját, a rendezvényt a művelődési minisztérium is támogatja. Viktorija Šimon Vuletić, a mozi igazgatónője a tegnapi sajtótájékoztatón elmondta, összesen 38 filmet válogattak ki a csaknem kétszáz jelentkező közül. Ezeknek a filmeknek egy része pénteken és szombaton a versenyprogramban vesznek majd részt. A díjakat a legjobb hazai, legjobb külföldi és közönség kedvencének osztják majd ki. Emellett díjazzák majd azokat a középiskolásokat is, akik a horror és fantázia témájára irodalmi művet írtak.

A fesztiválon a filmek többsége horrorelemeket is tartalmaz, de vannak teljesen a komikus kategóriába tartozó filmek is, amelyek egyike sem hosszabb 15 percnél.

A fesztivál 29-én, csütörtökön 18 órakor kezdődik Bem Tamás rajz és Jugoslav Sivić lámpakiállításával. Este nyolc órától a Variola vera című filmet vetítik, előtte pedig a rendezővel beszélgetnek, Goran Markovićtyal 19 órától. 21 órakor nyílik Vasso Vujović fotókiállítása.

A fesztivál minden estéjén a Studio 11-ben és a Kosztolányi Dezső Színház klubjában, a Cortexben lesz afterparty, illetve a koncerteket a Kosztolányi Dezső Színházban tartják. A programok mindennap 18 órakor kezdődnek, és az éjszakába nyúlnak. Szombaton horrorjelmezbe öltözve várják az érdeklődő nézőket.

A fesztivál részletes programja megtekinthető a Lifka Sándor art mozi, illetve a fesztivál honlapján is.

Magyar ember Magyar Szót érdemel