A 2025-ös/2026-os tanév legeredményesebb általános iskolásait fogadták csütörtökön az óbecsei községháza dísztermében. Az ünnepségen elismerésben részesültek a Vuk-díjas tanulók, a generáció diákjai, a különböző versenyeken kiemelkedő eredményeket elért tanulók, valamint az óbecsei Petar Konjović Alapfokú Zeneiskola Kornelije Stanković-díjas növendékei.
Az elismeréseket Dane Mandić, Óbecse község polgármester-helyettese adta át a községbeli diákoknak, aki köszöntőjében gratulált a tanulóknak, a szülőknek, a pedagógusoknak és az oktatási intézmények vezetőinek.
– Bebizonyítottátok, hogy a tanulás iránti szeretet, a szorgalom, az elkötelezettség, a lemondás és a befektetett energia meghozza gyümölcsét. Sikereitek nemcsak a saját eredményeitek, hanem családjaitok, iskoláitok, osztályaitok és mindazok közös sikerei is, akik veletek együtt küzdöttek meg a kihívásokkal és örültek az elért eredményeknek – fogalmazott Mandić. Hangsúlyozta, hogy a legeredményesebb tanulók a helyi közösség büszkeségei, és kiemelte: az oktatás a társadalom egyik legfontosabb alapja kell, hogy legyen.
A 2025-ös/2026-os tanév generáció diákjai: Rózsa Attila az óbecsei Testvériség Általános és Középiskolából, Kapor Emma az óbecsei Petőfi Sándor Általános Iskolából, Vuk Lovrić az óbecsei Zdravko Gložanski Általános Iskolából, Sergej Tomašev az óbecsei Sever Đurkić Általános Iskolából, Törköly Zsóka a péterrévei Samu Mihály Általános Iskolából, Bulatović Blanka az óbecsei Samu Mihály Általános Iskolából, Pavle Zeremski a Petar Konjović Alapfokú Zeneiskolából, valamint Magyar Dóra a bácsföldvári Svetozar Marković Általános Iskolából.
Óbecse község általános iskoláiban az idén negyven tanuló érdemelte ki a Vuk-diplomát. Közülük a legtöbben, összesen 15-en a Zdravko Gložanski Általános Iskolában végeztek kiváló eredménnyel. A Svetozar Marković Általános Iskolában tíz, a Sever Đurkić Általános Iskolában kilenc, a péterrévei Samu Mihály Általános Iskolában négy, míg a Petőfi Sándor, illetve az óbecsei Samu Mihály Általános Iskolában egy-egy Vuk-díjas tanuló volt. A Testvériség Általános és Középiskolából külön elismerésben részesült Vanja Ivkov és Fiser Márk kimagasló tanulmányi eredményeikért. A Petar Konjović Alapfokú Zeneiskolában a Kornelije Stanković-díjat Pavle Zeremski, Tanja Sekulić és Ana Ili érdemelte ki, az iskola generáció diákjának Pavle Zeremskit választották.
A díjazottak között olyan tanulók is szerepeltek, akik a tanév során nyelvekből, matematikából, biológiából, fizikából, kémiából, földrajzból, képzőművészetből és zeneművészetből értek el kiemelkedő versenyeredményeket, valamint különböző sportágakban bizonyították tehetségüket.
Nyitókép: Megtelt az óbecsei községháza díszterme a község legeredményesebb általános iskolásainak ünnepi fogadásán/Webinfo.rs felvétele



