2024. május 20., hétfő

Sonja Vukšić aranyérmet szerzett

A polgármester fogadta az újdonsült Európa-bajnokot

Szerdán ünnepélyes fogadást tartottak Óbecsén Sonja Vukšić kick-box Európa-bajnok részére. A polgármesteri hivatalban dr. Vuk Radojević, Óbecse polgármestere és Dane Mandić, a Községi Tanács sporttal, ifjúsággal és turizmussal megbízott tagja fogadta a fiatal sportolót és edzőjét, Žarko Radovićot. Sonja Vukšić a nemrégiben véget ért Európa-bajnokságon kimagasló eredményt ért el, aranyérmet szerzett.

Sonja hét évvel ezelőtt lett az óbecsei kick-box klub tagja, és azóta Radović edzővel jelentős eredményeket ért el. Háromszoros országos bajnok, a vajdasági bajnokságokon minden szakágban bajnok lett, ezenkívül Belgrádban, Nišben és Budapesten is nemzetközi kupákat nyert ebben az évben. A fiatal sportoló a szerb válogatott tagja, az augusztus 25-e és szeptember 3-a között megrendezett isztambuli Európa-bajnokságon pedig nem talált legyőzőre.

Óbecse községben összesen 49 sportegyesület dolgozik. A kick-box klub egyike azoknak, amelyet az önkormányzat pályázaton keresztül támogatott. A polgármester elmondta, hogy erre a célra a 2023-as költségvetésben 19 millió dinárt különítettek el. Ebből a kick-box klub 300.000 dinárt kapott az éves programjának megvalósítására. Vuk Radojević azt is elmondta, hogy 2020-ban elindítottak egy akciót, amelynek során a sportegyesületek részére sportfelszerelést ajándékoznak. A kick-box klub csaknem 300.000 dinár értékű sportfelszerelést kapott.