A kishegyesi vadászotthon nagyterme átfogó felújításon esik át a tartományi mezőgazdasági titkárság támogatásának köszönhetően. A folyamatban lévő munkálatokat megtekintette Tóth Zoltán tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes, Kovács Károly tartományi önkormányzati segédtitkár, Sándor István, Kishegyes község alpolgármestere, Oroszi Sándor, a községi képviselő-testület elnöke és más községi elöljárók.
A tartományi mezőgazdasági titkárság évről évre jelentet meg pályázatot vadászegyesületek számára vissza nem térítendő támogatásra – számolt be a médiának Tóth Zoltán.
– 2025-ben két pályázatot hirdetett meg a titkárság, az első 111 millió dinár keretösszegű kiírás volt. Ennek keretében vadásztársaságok fejlesztésekre nyerhettek támogatást, a teljes beruházás értékének 90 százalékát. Kivétel volt az élő vad beszerzése, amely kategóriában 100 százalékban támogattuk a vadászegyesületeket. Ezen a pályázaton vadászati eszközökre tudtak pályázni, vadetetők és -itatók kiépítésére, terepjárók, távol- és éjjellátók beszerzésére, valamint a vadkár biztosítására. Több mint 200 egyesületet tudtunk támogatni, és több mint 400 vadászati beruházás valósult meg. A másik kiírásunk kifejezetten a vadászturizmust támogatja, és 80 millió dinár a keretösszege. Ez a pályázat tavaly jelent meg először, de folytatni szeretnénk az idén is, úgyhogy a 2026-os költségvetésből is 80 millió dinárt irányoztunk rá elő. Ennek a kiírásnak a keretében az egyesületek olyan beruházásokra nyerhettek támogatást, amelyek a vadászlakok felújítására, építkezésre, hűtési-fűtési rendszerek kiépítésére vonatkoztak – számolt be a titkárhelyettes, majd arról is szólt, hogy ez utóbbi pályázatnak az volt a célja, hogy fejlesszék a vadászturisztikai kínálatot.
Kishegyesen is a tartományi mezőgazdasági titkárság támogatásából valósul meg a vadászotthon felújítása. Erre a célra 2,6 millió dinárt hagyott jóvá a titkárság, ami a beruházás 90 százaléka.
– Fontosnak tartjuk, hogy a kisközösségekben támogassuk a vadászegyesületeket, ugyanis a vadászatnak a tartomány területén nagy hagyománya van. Nemcsak ökológiai szempontból fontos a vadgazdálkodás, hanem van gazdasági vonatkozása is, és lehet turisztikai is – fogalmazott Tóth Zoltán.
A kishegyesi vadászotthon teljesen új belső arculatot kap a felújításnak köszönhetően – számolt be a médiának Juhász Attila, a Krivaja Vadászegyesület elnöke.
– 2025-ben két pályázási lehetőségünk volt a vadászturizmus és a vadászat fejlesztésére. Számunkra a vadászturizmus fejlesztésére vonatkozó volt fontosabb, mert a kishegyesi vadászotthon teljes körű karbantartására tudtunk pályázni. Ennek keretében teljesen kicseréltük a plafonkonstrukciót, megújul a szellőzőrendszer és a padlózat, valamint felújítjuk az illemhelyeket és bemeszeljük a falakat. Mindez a vadászturizmushoz kapcsolódik, mivel a vadászotthon mellett van egy vendégház, négy szobával és tizenhat fekvőhellyel. Az ide érkező turistáknak teljes körű ellátást tudunk felkínálni, mivel konyha is van – mondta el az egyesület elnöke, majd kiemelte, hogy a vadászotthon felújítása a tagság és a civil szervezetek szempontjából is fontos volt.
– Lényeges, hogy legyen egy olyan használható termünk, amelyet évente többször ki tudunk használni eseményekre, történésekre. A terem kapacitása mintegy száz fő, ami teljesen kielégíti a vadászok igényeit – fogalmazott Juhász Attila.
Lakatos János felvétele
Nyitókép: Juhász Attila a felújításról mesél a vendégeknek (Fotó: Lakatos János felvétele)



